judge: Evgeniy ERUSALIMSKIY (RUS)
entries: 33
results by: Doberman.info
MALES
Puppy class:
Vp.1 - Pride of Russia CHICO (Fan-Fan de Grande Vinko - Pride of Russia Dolce Vita)
Vp.2 - Smart Wood Hills EARL GRAY (Teralne Indigo - Smart Wood Hills Glenmorangie)
Vp.3 - Korri-Korrado JONNY JONSON (Elegant Line Hi-Fi - Prima Primadonna San-Veori)
Youth class:
Exc.1, JCAC - Pride of Russia ANGEL (Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)
Exc.2 - YASON iz Galakuna (Pride of Russia Moxito - Lena Latifa v. Turmhaus)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - Smart Wood Hills TERRANO (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills Roket Queen)
Exc.2 - Faruda Speranto ONTAL OPTIMISTO (Izrafel Abe Atentator - Faruda Speranto Impreza Istima)
Open class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - Pride of Russia TORNADO (Punsh iz Doma Domeni - Euro Dinamika iz Zoosfery)
Exc.2 - Zolotaya Dinastiya NEUHAUS (Delux de Grande Vinko - Zolotaya Dinastiya Monserrat)
Exc.3 - Filimamont GABIR (Pako DAker - Rensdorff Evagelista)
Exc.4 - Sant Kreal YUSTINAN (Livonija Baron Ikos Immortal - Sant Kreal Yuvelira)
Exc. - Bolivar ROGER RITTER (T-Rex-Thorwald Tex v. Sharlatan - Nimfa Nereida)
Exc. - DANIEL iz Zoosfery (Pirat Pireira iz Zoosfery - Sant Kreal Java)
Exc. - Smart Wood Hills PARABELLUM (Smart Wood Hills Respect Reebok - Smart Wood Hills Maseratti Mistral)
Working class:
Exc.1, CAC - STINGER v. Haus Erfulungen Vunschen (Modus Ost Udo Uilliam - Zolotaya Dinastiya Margaret)
Champion class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - Pride of Russia SIDOR (Fedor del Nasi - Sharon iz Zoosfery)
Exc.2 - Smart Wood Hills DZHESTER GOLD (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills Glenmorangie)
Exc.3 - FORSITE iz Zoosfery (Draiv iz Zoosfery - Margo iz Zoosfery)
FEMALES
Baby class:
Vp.1 - PASTORAL iz Zoosfery (Massimo v. Nemesis - Aleksvel Galaktika)
Puppy class:
Vp.1, BEST PUPPY - Pride of Russia CHEZARA (Fan-Fan de Grande Vinko - Pride of Russia Dolche Vita)
Youth class:
Exc.1, JCAC, BEST JUNIOR - Pride of Russia BRAVISSIMA (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Hexa)
Exc.2 - S'Lichobor FRENSIS (Amor Extra Moravak - S'Lichobor Kolambia)
Exc.3 - Bolivar AZURE AVIS (T-Rex Thorvald Tex v. Sharlatan - Bolivar San-Sussi Santana)
Exc.4 - Pride of Russia ANGARA (Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)
Exc. - MADERA iz Zoosfery (Effendi iz Zoosfery - Lemira iz Zoosfery)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - Smart Wood Hills SANGRIA (Smart Wood Hills Elisir - Smart Wood Hills Glenmorangie)
Open class:
Exc.1, CAC - ZOEL iz Zoosfery (Yacheero's Pando Pandero - S'Lichobor Esenia)
Vg.2 - Patricia Kvin (Admiral Aleksvel - Sergius-Aleksandrija Kirilitsa)
Working class:
Exc.1, CAC - SUBARU v. Haus Erfullungen Vunschen (Modus Ost Udo Uilliam - Zolotaya Dinastiya Margaret)
Exc.2 - SHOPARD iz Zoosfery (S'Lichobor Ermak - Arngenta Uma Black Mamba iz Zoosfery)
Champion class:
Exc.1, CAC, CACIB - Pride of Russia SNOW QUEEN (Fedor del Nasi - Sharon iz Zoosfery)
Exc.2 - GRETA GARBO iz Zoosfery (Brait iz Zoosfery - Yavlenie iz Zoosfery)
Exc.3 - ULALA iz Zoosfery (Lokis iz Zoosfery - Assol iz Zoosfery)