jude: Yuri GERGEL (UA)
BLACK MALES
Baby class:
Vp.1, BEST BABY - Anlit Rilayns TEODOR (Grand Mollis Armani - Sergius-Aleksandrija Kievskaya Rus)
Youth class:
Exc.1, CW, JCAC - Smart Wood Hills ZORDAN (Grand Mollis Armani - Smart Wood Hills Xantia)
Exc.2, r.CW, JCC - INDIANA JONES iz Zoosfery (Grand Mollis Armani - Tais Afinskaya iz Zoosfery)
Exc.3, JCC - Faruda Speranto ONERO OKTAVIUS (Izrafel Abe Atentator - Faruda Speranto Impreza Istima)
Intermediate class:
Exc.1, CW, CCC - Graphic Line NIJINSKY (Grand Mollis Armani - Graphic Line Florenzia)
Champion class:
Exc.1, CW, CC - Sant Kreal CICERON (Pathos delle Querce Nere - Sant Kreal Urkashenie)
Honour class:
Exc.1, CW, BEST MALE - Teraline INDIGO (Atreyo de Grande Vinko - Teraline Aurora)
BROWN MALES
Baby class:
Vp.1, CW, BEST BABY MALE - Anlit Rilayn's TIGER (Grand Mollis Armani - Sergius-Aleksandrija Kievskaya Rus)
Vp.2, r.CW - Black Stranger JOKER (Alsthadt Kod da Vinci - Black Stranger Assol)
Youth class:
absent - ZDENEK Andzhinelli (Yugo s Mysa Hersones - Erika)
Honour class:
Exc.1, CW, BOB BROWN - Grand Mollis ARMANI (Teraline Indigo - Sant Kreal Monna Liza)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1, CW, BEST BLACK BABY, BEST BABY - Anlit Rilayns TILDA TRIGRADA (Grand Mollis Armani - Sergius-Aleksandrija Kievskaya Rus)
Vp. - Anlit Rilayns ULIANA (Anlit Rilayns Olimp - Russkaja Ruletka Oregon Rival's)
Vp. - Anlit Rilayns UVA URSI (Anlit Rilayns Olimp - Russkaja Ruletka Oregon Rival's)
Puppy class:
Vp.1, BEST PUPPY - Gallaburg VERONA (Grand Mollis Armani - Ingrid iz Beloi Nochi)
Youth class:
Exc.1, CW, JCCC, BEST JUNIOR, BIS JUNIOR - Santa Julf RUSLANA (Pride of Russia Kaspij - Santa Julf Ingrid)
Exc.2, CC - A'Donikons ILLERTA (Teraline Midgard - A'Donikons Jarkoe Sozvezdie)
Exc.3, CC - NARNIA iz Zoosfery (Graphic Line Suzdal - Izabelle iz Zoosfery)
Exc. - Pride of Russia QUIRINA (Grand Mollis Armani - Najada iz Slavnoi Stai)
intermediate class:
Exc.1, CW, CC - A'Donikons INTRIGA (Teraline Midgard - A'Donikons Jarkoe Sozvezdie)
Open class:
Exc.1, CW, CC - Grand Mollis DAYTONA (Grand Mollis Armani - Ruta Oregon Rival's)
Champion class:
Exc.1, CW, CCC, BOB, BIS - Alshtadt KOROLEVA MARGO (Fedor del Nasi - Aqvilon Anastasia)
BROWN FEMALES
Baby class:
Vp.1, CW, BEST BABY, BIS BABY - CHANCE Oregon Rival's (Nevskiy Tserber Urfin Djus - Frina Oregon Rival's)
Vp.2 - Anlit Rilayns SANTERI (Grand Mollis Armani - Sergius-Aleksandrija Gallaburg Vanja)
Vp.3 - Anlit Rilayns SICILIA (Grand Mollis Armani - Sergius-Aleksandrija Gallaburg Vanja)
Puppy class:
Vp.1, CW, BEST PUPPY, BOB PUPPY, BIS PUPPY - Grand Mollis INNOVA (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Koroleva Margo)
Youth class:
Exc.1, CW, JCCC, BEST BROWN JUNIOR - Nevskiy Tserber KARDASH QUEEN (Sant Kreal Zvenislav - Nevskiy Tserber Whintey Houston)
Intermediate class:
Exc.1, CW, CC - Grand Mollis DIANA (Grand Mollis Armani - Ruta Oregon Rival's)
Open class:
Exc.1, CW, CC - Black Stranger VIS A VIS (Izrafel Athos Pathos - Fetish Scarlet)
Honour class:
Exc.1, CW, CCC - Ak-Yar SHAKIRA (Yugo s Mysa hersones - Ak-Yar Tayna)