judge: Rudi KILLMAIER (D)
entries: 107
results by: DUNAV STAM kennel
separated gallery byPhilip.com
BLACK MALES
Baby class:
Vp.1 - DIOGEN ALMIGHTY v. Schwarze Kraft (Maxim di Altobello - True North Sharon)
Vp.2 - KREJZI BEJKER di Altobello (Maxim di Altobello - Orca Hoony Red del Rio Bianco)
Vp.3 - ALEKSANDER PIQUE di Altobello (Maxim di Altobello - Ultima Secunda di Altobello)
Puppy class:
Vp.1 - LAYTON v. Hunnoterra (Hilo v. Nemesis - Jerico v. Hunnoterra)
Vp.2 - ICARO di Altobello (Icarus di Altobello - Panda di Altobello)
Vp.3 - LANDO v. Hunnoterra (Hilo v. Nemesis - Jerico v. Hunnoterra)
P.4 - ANTOSARTE AVANTGARDE od Telepa (Vfiram Virus od Telepa - Thamar Tamara od Telepa)
P. - DEXTER v. Belic House (Urbano del Diamante Nero - Evita Ginga House)
absent - MAGIANERO v. Hunnoterra (Iron di Casa Fox - Dion del Grafixa)
Youth class:
Vg.1, CLUB WINNER 2011 - Tahi-Reme MAX (Pride of Russia Ferro - Tahi-Reme Giniti)
Vg.2 - PRINCE MATEO di Altobello (Maxim di Altobello - Sky Spirit di Altobello)
Vg.3 - EUFRAT di Casa Montenegro (Maxim di Altobello - Bocasa di Casa Montenegro)
Vg.4 - ZULY WARRIOR di Altobello (Maxim di Altobello - Betty Boop di Altobello)
Vg, - SANDRO v. Noblesshof (Ale'Alamos del Citone - Nightwish Nera v. Noblesshof)
Vg. - DON del Nasi (Sant Kreal Zeus - Pride of Russia Dasha)
Vg. - CHARLIE (Power Playboy od Telepa - Charlota Sawages)
Vg. - AMOR v. Zaxhaus )Purgajs Porsche di Altobello - Athena Cherry's Wild)
Vg. - HANNIBAL v. Hunnoterra (Hero di Casa Fox - Evaherzigova v. Hunnoterra)
absent - WERO di Altobello (Bandit di Altobello - Lemira Shade di Altobello)
Intermediate class:
Exc.1 - ROY DOUGLAS v. Dunav Stam (Cavalo Casini v. Cobra - Angelina Jolie v. Dunav Stam)
Open class:
Exc.1 - BINGO Cobra (Ramon Betelges - Orianna Hanired del Rio Bianco)
Exc.2 - FALKO v. Dunav Stam (Tex v. Dunav Stam - Angelina Jolie v. Dunav Stam)
Exc.3 - DRAGON di Altobello (Maxim di Altobello - Wild Cherry di Altobello)
disq. - RON XAVI Betelges (Fedor del Nasi - Holly del Nasi)
Working class:
Exc.1, CLUB WINNER 2011 - MAXIM di Altobello (Icarus di Altobello - Daria Deniz di Altobello)
Exc.2 - BIG BOSS v. Hunnoterra (Zordan Zewi del Citone - Maximus Magister v. Hunnoterra)
Champion class:
Exc.1 - NANUK v. Noblesshof (Terror Lewan v. Jahrestal - Kylie v. Noblesshof)
Exc.2 - ZIG ZAG od Telepa (Power Playboy od Telepa - Klaudia Kardinale od Telepa)
Veteran class:
Exc.1 - ASTOR v. Dunav Stam (Aristo Leo di Motta Visconti - Gipsy v. Dunav Stam)
BROWN MALES
Baby class:
Vp.1 - KAISER KRAFT Demon (Maxim di Altobello - Get Ready for Afrika)
Vp.2 - Izrafel INCREDIBILE INKAL (Dobergaarden Forever Athos - Kim Kaylee del Nasi)
Vp.3 - APOLON di Altobello (Maxim di Altobello - Ultima Secunda di Altobello)
Vp.4 - Diamant v. Batorkeszy CHASKA (Rondo Valdez v. Residenzschloss - Diamant v. Batorkeszy Angelina)
Vp. - Odos IT'S TIME FOR REVOLUTION (Famous Fidel di Perlanera - Unique Ursula od Telepa)
absent - Diamond ANUBIS AKRON (Tahi-Reme Dali - Quarta v. Hunnoterra)
Youth class:
Vg.1, CLUB WINNER 2011 - FIN del Nasi (Maxim di Altobello - Zelena del Nasi)
Vg.2 - Get Ready For BROWN BEAR (Maxim di Altobello - Get Ready for Andora)
Vg.3 - Dobergaarden Forever BOY (Ale'Alamos del Citone - Fortuna di Altobello)
Vg.4 - URAGAN v. Noblesshof (Nanuk v. Noblesshof - Simba Zena v. Noblesshof)
G. - ALLI (Babilon di Montegrapo - Angie Star v. Dunav Stam)
absent - BRAJAN Sawages (Maxim di Altobello - Walis Sawages)
absent - JETHOR JEEP v. Masterhof (Maxim di Altobello - Master Mia v. Masterhof)
absent - Izrafel FORTO FELIX (Maxim di Altobello - Izrafel Maya di Altobello)
Intermediate class:
Vg.1 - YALU YAKOV ZAGA od Telepa (Power del Mediano - Tiny Troubles od Telepa)
Vg.2 - Dobergaarden Forever BEAUTI HALIFAX (Ale'Alamos del Citone - Fortuna di Altobello)
Open class:
Exc.1, CLUB WINNER 2011 - ZIEGFRIED ZOFF CHOCCO od Telepa (Power Playboy od Telepa - Klaudia Kardinalle od Telepa)
Working class:
Exc.1 - ZEFFIRO v. Hunnoterra (Ramon Betelges - Iron Maiden v. Hunnoterra)
Vg.2 - CRISTOFF Chagall Home (Chagal Best of Milano - Bony Best of Island)
absent - ARGUS Da Casa Bellmont
Champion class:
absent - Izrafel BEBETO BRAVE (Boris iz Doma Domeni - Izrafel Maya di Altobello)
Honour class:
Exc.1 - POWER PLAYBOY of Telepa (Eko Royal Bell - Janis Jopplin od Telepa)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1 - ANA JUAQUINA di Perlanera (Leo v. Markischen Land - Tahi-Reme Ruthy)
Vp.2 - VERRA di Altobello (Maxim di Altobello - Smart Wood HIlls Ruskaya Tsaritsa)
Vp.3 - VICTORIA di Altobello (Maxim di Altobello - Smart Wood HIlls Ruskaya Tsaritsa)
Vp.4 - DEEP DESIRE v. Schwarze Kraft (Maxim di Altobello - True North Sharon)
P. - SWEET GRACE KELLY (VFiram Virus od Telepa - Besdob Bea)
P. - Odos I LOCE THE WAY YOU LIE (Famous Fidel di Perlanera - Unique Ursula od Telepa)
absent - VERY POISON di Altobello (Maxim di Altobello - Smart Wood HIlls Ruskaya Tsaritsa)
absent - JAMAHA Unreachables (Dante delle Querce Nere - Fanta Unreachables)
Puppy class:
Vp.1 - APHRODITE TINA AURORA od Telepa (VFiram Virus od Telepa - Thamar Tamara od Telepa)
absent - ELA ESMERALDA di Altobello (Ale'Alamos del Citone - Wild Cherry di Altobello)
Youth class:
Vg.1, CLUB WINNER 2011 - EUREKA del Nasi (Zedor del Nasi - Gloria del Nasi)
Vg.2 - ALPHA QUEEN GInga House (Sant Kreal Zeus - Carmen Cara Ginga House)
Vg.3 - FREYA Betelges (Ale'Alamos del Citone - Galilea Betelges)
Vg.4 - WARTA di Altobello (Bandit di Altobello - Shade di Altobello)
Vg. - LUIZ
Vg. - ASKA Dante del Gigante
Vg. - Get Ready For BONA BEATA (Maxim di Altobello - Get Ready for Andora)
Vg. - ATIA de la Scytha (Idane di Altobello - Zafi v. Felox)
Vg. - ANGELIKA v. Zaxhaus
Vg. - ARIA v. Zaxhaus
Vg. - GOLDENEYE v. Hunnoterra
Vg. - Dobergaarden Forev BLESS
Vg. - Steel Dragon GEORGINA
absent - PANDORA di Altobello
absent - CASSY CHRYSTAL di Perlanera
Intermediate class:
Exc.1 - REINA di Altobello (Imperator Iran di Altobello - Bety Boop di Altobello)
Exc.2 - Tahi-Reme HENNA (Andres Crockett del Citone - Tahi-Reme Giovanna)
absent - Tahi-Reme GINGER
Open class:
Exc.1 - TIJANA DARIA di Altobello (Bandit di Altobello - Lemira Shade di Altobello)
Exc.2 - WILLA Ginga House (Urbano del Diamante Nero - Inca Ginga House)
Exc.3 - Tahi-Reme DIDIANE (Pathos delle Querce Nere - Tahi-Reme Giniti)
absent - FANCY Unreachables (Urbano del Diamante Nero - Paloma del Nasi)
Working class:
Exc.1 - TARA di Altobello (Bandit di Altobello - Lemira Shade di Altobello)
Exc.2 - Dobergaarden Forever AICHA (Fedor del Nasi - Lola di Altobello)
Exc.3 - WALLY Ginga House (Urbano del Diamante Nero - Inca Ginga House)
Exc.4 - OSCA from King of Darkness (Come As You Are Jared - Come As You Are Vesta)
absent - OTRADA FOR DEL NASI de Grande Vinko
Champion class:
Exc.1, CLUB WINNER 2011 - ULTIMA SECUNDA di Altobello (Tamlands Brabus - Panama di Altobello)
absent - PANDA di Altobello (Fan Fan de Grande Vinko - Wild Cherry di Altobello)
Honour class:
Exc.1 - KLAUDIA KARDINALE od Telepa (O'Neil Della Favola - Odi Opium od Telepa)
BROWN FEMALES
Baby class:
Vp.1 - Izrafel IMPRESSIVE IVONA (Dobergaarden Forever Athos - Kim Kaylee del Nasi)
Vp.2 - XARA v. Noblesshof (Nanuk v. Noblesshof - Romantika v. Noblesshof)
absent - RED ROUGE King of Darkness (Famous Fidel di Perlanera - Gem'Givveeon Rocca)
Puppy class:
Vp.1 - HANA del Nasi (Fedor del Nasi - Karma Kaja del Nasi)
Vp.2 - ABBA v. Belic House (Billy Balboa v. Cobra - Zuma di Altobello)
Youth class:
Vg.1, CLUB WINNER 2011 - Izrafel FLORIS FORTUNA (Maxim di Altobello - Izrafel Maya di Altobello)
Vg.2 - ATINA Ginga House (Sant Kreal Zeus - Carmen Cara Ginga House)
Vg.3 - BELUGA de la Scytha (Teraline Midgard - Steel Sragon Stell)
Vg.4 - FAY del Naissus (Energo Naiss Ginga House - Anina del Naisus)
absent - DREAM del Nasi (Sant Kreal Zeus - Pride of Russia Dasha)
absent - QUE-SERA King of Darkness (Ale'Alamos del Citone - Come As You Are Vesta)
Intermediate class:
Exc.1 - YOLA YOLANDA ZAGA od Telepa (Power Playboy od Telepa - Tiny Troubles od Telepa)
Open class:
Exc.1, CLUB WINNER 2011 - SUEMI del Mediano (Maxim di Altobello - Pandora di Altobello)
Exc.2 - Get Ready For AKIRA (Ramon Betelges - Andora)
Exc.3 - TINY TRUBLES od Telepa (Nano del Mediano - Marilyn Monroe od Telepa)
Working class:
Exc.1 - DAKOTA di Casa Montenegro (Power Playboy od Telepa - Bocasa di Casa Montenegro)
GROUPS
COUPLES
1st - MAXIM di Altobello - TIJANA DARIA di Altobello
2nd - Get Ready For BROWN BEAR - Get Ready For BONA BEATA
BREEDERS
1st - DI ALTOBELLO