24.08.2019 - CACIB Leipzig - Germany

judge: Hans-Erhard Gruttner (Germany)

 

Tahi-Reme Atlas - CAC, CACIB

 

BLACK MALES

 

Puppy class:

Vp.1 - AMADEUS v. Platinumcor (Xanero Maradonna Chesuna di Matario - Cocoherzogin v. Wurttemberg)

 

Youth class:

Exc.1, BOB - UNESCO v. Residenzschloss (Oksamit de Grande Vinko - Chiesa Halit Pasa)

Vg.2 - GHOST v. Schloss Tenneberg (Ramonburg's Leiko - Nikita v. Residenzschloss)

 

Intermediate class:

Vg.1 - CAPO DI TUTTI CAPI Two Lions House (Bentley z Padoku - Novalis od Dvou Lvu)

absent - ASIR Black Nephrite (Falco Faranzano de la Scytha - Annabeth Donsa Bohemia)

 

Open class:

Exc.1 - Alminoris CATANO (Bentley z Padoku - Imperatrice Elite House)

Vg.2 - NAVALON v. Residenzschloss (Sanramiro v. Residenzschloss - Chiesa Halit Pasa)

Vg.3 - OCEAN Bohemia Gotika (Thor del Nasi - Cherrie Halit Pasa)

 

Champion class:

Exc.1, CAC, CACIB - Tahi-Reme ATLAS (Bentley z Padoku - Tahi-Reme Zorina)

 

 

BROWN MALES

 

Intermediate class:

absent - ISIDOR v. Malaika wa Vita (Lex v. ROyaert - Gamba v. Malaika wa Vita)

 

Working class:

Exc.1 - CHOSE Black Sagitta (Ijuri v. Warringhof - Grynia Black Sagitta)

 

 

BLACK FEMALES

 

Puppy class:

absent - AKOYA v. Platinumcor (Xanero Maradonna Chesuna di Matario - Cocoherzogin v. Wurttemberg)

 

Youth class:

Exc.1 - PIK ASS v. Eschenbruch (Franjo Freiherr v. Hohenzollern - Keep The Karma v. Elbauetal)

Vg.2 - KIM KISS de Badea Gheo (Carbon de Badea Gheo - Destiny's Phoenix I'm Just A Girl)

Vg.3 - WERDI v. Sachsen-Anhalt (Thor del Nasi - Udette v. Sachsen-Anhalt)

 

Intermediate class:

Vg.1 - KATIE BELL Opus Meum (Oscar z Padoku - Giulietta Opus Meum(

Vg.2 - CARISSIMA Two Lions House (Bentley z Padoku - Novalis od Dvou Lvu)

 

Open class:

Exc.1, CAC, CACIB, BOS - JESSY PRINCESS v. Lehmannsfelsen (Asterix del Nasi - Dobergaarden Forever Penny Lou)

Exc.2 - Dobermundes KAMELIA KASSIS (Oksamit de Grande Vinko - Dobermundes Nodame Cantabile)

Exc.3 - LILLITH LADY v. Lehmannsfelsen (Jovanotti Unreachables - Escada v. Lehmannsfelsen)

Exc.4 - FOFINHA del Fiorsilva (Thor del Nasi - Havana dei Due Intetni)

 

Veteran class:

Exc.1 - Nightwish Mystic ELEANOR (Fedor del Nasi - Come As You Are Oksana)

 

 

BROWN FEMALES

 

Youth class:

Vg.1 - QUEEENMARRYGISLINDE v. Eschenbruch (Rudi v. Warringhof - Jutta v. Eschenbruch)

 

Intermediate class:

Exc.1 - AXANDRA v. Renania (Valdo from Lipar Land - Alminoris Bruna Borussia)

 

Open class:

Exc.1 - Get To The Point NIA (Hazar di Altobello - J'Adore of Devil Inside)

 

Champion class:

Exc.1, CAC. R.CACIB - BASHA Grareva (Quiz v. Schwarze Kraft - Hugs & Kisses de Grande Vinko)