judge: Ole Staunskjaer (DE)

entries:  32

results by: Nadja Timmermans-Kadenko


 

MALES


Baby class:

P.1 - HERTOG PREGO v. Thekeda (Tango di Altobello - Hertogin Luna v. Thekeda)


Puppy class:

Vp.1 - ATHOR ATALO v. Zentrob (Ramonburg's Enzo - Russkaja Mechta Larissa Leia)

Vp.2 - LYNTCHO v. d. Doanuhoeve (Grand Mollis Armani - Eska v.d. Donauhoeve)

P.3 - O'RAYAN v. h. Doberforest (Santos Erochakka Efhay di Matario - Jildau v. Eysingastate)

P.4 - HERTOG MORENO v. Olympiastaete (Bentley s Mysa Hersones - Hertogin Lorraine v. Olympiastaete)


Youth class:

Exc.1, JUNIOR WINNER, BEST JUNIOR - NARVIK Les Deux Peupliers (Gitan Les Deux Peupliers - Jinga Les Deux Peupliers)


Exc.2 - Russkaja Mechta PARTIZAN PANTOWY (Russkaja Mechta Modny Mustang - Smart Wood Hills Fendy)


Vg.3 - EXCALIBUR del Cuore Nero (Evendeur de Lacluse et Mijoux - Dolce Amore del Cuore Nero)


Intermediate class:

Exc.1 - MAILOW v.d. Tafelrunde (Ramonburg's Enzo - Escada v. Larimar)

Exc.2 - Russkaja Mechta ONGENIY OBLIK (Russkaja Mechta Bandit Bonapart - Smart Wood Hills Fendy)


Open class:

Exc.1 - Newfort CRANBERRY FIZZ (Champagne King - Emrichme Bermuda at Newford)


Champion class:

Exc.1, CAC, CACIB, AMSTERDAM WINNER 2012 - Russkaja Mechta MODNY MUSTANG (Fedor del Nasi - Russkaja Mechta Boginia Binja)


Exc.2, res.CAC, res.CACIB - DJURRE v. Eysingastate (Urbano del Diamante Nero - Ramonburg's Delilah)



FEMALES


Baby class:

P.1 - HERTOGIN PRECIOUS ANGEL v. Thekeda (Tango di Altobello - Hertogin Luna v. Thekeda)


Puppy class:

Vp.1 - HAVANA du Wot a Thriller (Corleone du Wot a Thriller - Forever Helga du Wot a Thriller)

Vp.2 - LUCA v.d. Donauhoeve (Grand Mollis Armani - Eska v.d. Donauhoeve)

Vp.3 - ODESSA v.d. Doberforest (Santos Erochakka Efhay di Matario - Jildau v. Eysingastate)


Youth class:

Exc.1, JUNIOR WINNER - HETTI HOSHI du Wot a Thriller (Destiny Phoenix Highway to Hell - Cristall du Wot aThriller)

Exc.2 - KJENTA v.d. Donauhoeve (Russkaja Mechta

Exc.3 - Russkaja Mechta PRADA PARADA (Russkaja Mechta Modny Mustang - Smart Wood Hills Fendy)

Vg.4 - NINJA Les Deux Peupliers (Gitan Les Deux Peupliers - Jinga Les Deux Peupliers)

Vg. - Dobergaarden Forever JORINDA (Dobergaarden Forever Athos - Amazing Grace di Altobello)

 


Open class:

Exc.1, res.CAC, res.CACIB - AURORA v. Ambassador (Fedor del Nasi - Zemic's Arwen)


Exc.2 - Russkaja Mechta MINA MALINA (Fedor del Nasi - Russkaja Mechta Boginia Binja)


Exc.3 - FOREVER HELGA du Wot a Thriller (F'Hiram-Abif Royal Bell - Keyalas Wot Helsinki)

Exc.4 - Semper Fidelis I'AM THE ONE (Pride of Russia Kaspij - Come As You Are Tiffany)


Vg. - MAHOGANY MAYBELL v. Balanchine (Ramonburg's Chinji - Nienke Nena van't Sweko)

Vg. - Ken-Ti's IOTA (Pako Daker - Ken-Ti's Bekka)

Vg. - FAYE v.d. Bavarienburg (Arkan Kazimir v. Rubenhof - Ferrara v. Excalibur)


Champion class:

Exc.1, CAC, CACIB, AMSTERDAM WINNER 2012, BOB - FIRENZE du Wot A Thiller (Pathos delle Querce Nere - Keyalas Wot a Dream)


Veteran class:

Exc.1, VETERAN WINNER - Ramonburg's DELILAH (Nitro del Rio Bianco - Ramonburg's Viva)

Exc.2 - ZANOZA iz Zoosfery (Nestor iz Zoosfery - Smart Wood Hills Yutisia)

Puppies

Puppies