TDC

20.12.2009 - CACIB Vilnius "Christmas Cup 2009" - Lithuania

judge: Javier SANCHEZ FERNANDEZ (SP)

results by: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

BLACK MALES

 

Puppy class:

Vp.1 - Pride of Russia MOXITO (Fedor del Nasi - Pride of Russia Barrakuda Boomaye)

 

Junior class:

Exc.1, JCAC - Pride of Russia ODIN (Boris iz Doma Domeni - Sharon iz Zoosfery)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - CIRO CHERUB Gabi Vigo (Sant Kreal Jago - Hator Gabi Vigo)

 

Open class:

Exc.1, CAC - Bombastichansa URRI UZURBEK (Falco v. Nemesis - Leib Solond Dear Bo Bambina)

Exc.2 - Diamandin SANTANA (Sivaldo Betelges - Come As You Are Frennie)

 

Working class:

absent - Tahi-Reme ZEBULON (Nitro del Rio Bianco - Tahi-Reme Giovanna)

 

Champion class:

Exc.1, CAC, CACIB - Ak-Yar RENOIR (Livonijas Baron Hitch Cock - Ak-Yar Yaranga)

Exc.2 - Stay in Style AXIRO (Seedorf - Irria del Mediano)

 

 

BROWN MALES

 

Junior class:

Exc.1, JCAC - Livonija Baron LEROY LANBERTO (Fedor del Nasi - Livonija Baronessa Infinity Fly)

 

Working class:

Exc.1, CAC, res.CACIB - Pride of Russia CALIPSO (Pimm's Number One iz Doma Domeni - Irinland Milena Mon Amore)

 

Champion class:

Exc.1, CAC - Imidz UBAR DALORIS (Zhemchuzhina Chernozemija Gerts - Imidz Dashenka Valjur Land)

 

 

BLACK FEMALES

 

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy - Pride of Russia MERCEDES (Fedor del Nasi - Pride of Russia Barrakuda Boomaye)

 

Junior class:

Exc.1, JCAC - VIVA LA ROSA EMMA Gabi Vigo (Urbano del Diamante Nero - Sant Kreal Chudo Viva'La Rosa) - finished Junior Champion of Lithuania

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - HEKSA z Padoku (Sant Kreal Rembrandt - Rozita z Padoku)

Exc.2 - Gem'Givveeon VANILLA (Elsan Haus Aikido - Gem'Givveeon Nicole)

Exc.3 - LAGARTA de Grande Vinko (Fan-Fan de Grande Vinko - Playgirl de Grande Vinko)

 

Open class:

Exc.1, CAC - ARIEL Electra King (Nitro del Rio Bianco - Rozita z Padoku)

Exc. - JANTARNAJA LADY Tikrai Nauja (Livonijas Baron Ikos Immortal - Diva Divine Piligrimas)

Exc. - Smart Wood Hills ADRIATICA (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills Korsika)

 

Working class:

Exc.1, CAC - GEKATA DE VINKO iz Doliny Dalmenov (Pluto de Grande Vinko - Aida de Grande Vinko)

 

Champion class:

Exc.1, CAC, CACIB - ZVENISLAVA Dar Felven (Tsarevich iz Slavnoi Stai - S'Lichobor Elgava)

Exc.2, res.CACIB - Ak-Yar TANTRA (Ekskalibur Aston Giz - Ak-Yar Zhaneyra)

Exc. - Bombastichansa ULTIMATUM URSA (Falco v. Nemesis - Leib Solond Dear Bo Bambina)

Exc. - BORANA di Altobello (Fedor del Nasi - Goldie di Altobello)

Exc. - Pride of Russia FERRARA (Urbano del Diamante Nero - Sharon iz Zoosfery)

Exc. - Pride of Russia FILADELFIA (Urbano del Diamante Nero - Sharon iz Zoosfery)

 

 

BROWN FEMALES

 

Junior class:

Exc.1, JCAC - Livonija Baronessa LUCRETIA LOURDES (Fedor del Nasi - Livonija Baronessa Infinity Fly)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - Pride of Russia KRALJA (Fedor del Nasi - Euro Dinamica iz Zoosfery)

Exc.2 - ZOLOTAYA NIKA Dar Felven (Tsarevich iz Slavnoi Stai - S'Lichobor Elgava)