13.09.2009 - CACIB Leipzig - Germany

judge: Erwin DEUTSCHER (A)

results by: Dobermann Sport und Zucht

 

 

BLACK MALES

 

Youth class:

Vg.1, Junior Winner - DON CAMILLO v. Burgenland (Santa Julf Efrat - Amalia v. Burgenland)

Vg.2 - MURPHY (Chester v.d. TĂśpferstadt - Sally the Best Line)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC, CACIB, BOB - CAMELOT v. Burgenland (Fiasko v. LĂśwen Dom - Abiona v. Burgenland)

Exc.2 - BATISTA v. Kunstadt (Ramonburg's Chinji - Tahi-Reme Zoe)

 

Open class:

Exc.1 - AGEN Sheridano le Fano (Cliff v. Beuchower Hof - Fergie Calibra Magic)

Exc.2 - USCO v. Residenzschloss (F'Hiram-Abif Royal Bell - Catherine Halit Pasa)

Exc.3 - CASSDO (Rowan v.d. Erjolihof - Come As You Are Oksana)

Vg.4 - JAROMIR v. Noris (Angelo v. Karat - Geneva di Altobello)

absent - BAHEERO v. Justinenburg (Quincy v.d. BĂśllenruthen - Wites v. Amtmansgarten)

 

Working class:

Exc.1 - JUWEL v. Waldwinkel (Nitro del Rio Bianco - Glory v. Waldwinkel)

Exc.2 - HANNIBAL v. LĂśwen Dom (Arab v. Fachenfelde - Beluna v. LĂśwen Dom)

 

Champion class:

Exc.1, res.CAC, res.CACIB - FÜRST FAGO v. Strengbach (Matt di Stefusto - Wittes v. Strengbach)

Exc.2 - LORD LONDON d'el Zorab (Endor Royal bell - Buffy v. Fichtelgebirge)

 

 

BROWN MALES

 

Youth class:

Vg.1, Junior Winner - DIBRI DYLAN v. Brunkenstein (F'Hiram-Abif Royal Bell - Poison Pearl de Gagnant)

Vg.2 - DELANO DARK d'el Zorab (Bojan v. Havelland - Lady Lorena d'el Zorab)

 

Open class:

Vg.1 - VALENTIN v. Residenzschloss (Ferres Royal Bell - Isaboe v. Residenzschloss)

 

 

BLACK FEMALES

 

Puppy class:

Vp.1 - EASY v.d. TĂśpferstadt (Don Diego v. Harten Kern - X-Tony Hellfire)

 

Youth class:

Vg.1, Junior Winner, Best Junior - TARANEE v. Assindia (Ramonburg's Chinji - Quentee v. Assindia)

Vg.2 - DIVA v. Burgenland (Santa Julf Efrat - Amalia v. Burgenland)

Vg.3 - EDDA v. Kiekbusch (Boja v. Havelland - Daika v. Ferrenberg)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC, CACIB - ATHENA v. Belvedere (Nitro del Rio Bianco - Smart Wood Hills Djona)

Exc.2 - Yacheero's PHENORA PHEODETTE (Yacheero's Dero Descaro - Odette Hanired del Rio Bianco)

 

Open class:

Exc.1, res.CAC - ANJULI v. Kunstadt (Ramonburg's Chinji - Tahi-Reme Zoe)

absent - DELIZA DAMARA Hellfire (Lanbo the Best Line - Anfisa Antuanetta Drei Imidz)

 

Working class:

Exc.1 - BEAUTY v.d. TÜpferstadt (Iron v. Märkischen Land - Aileen v.d. TÜpferstadt)

Exc.2 - RINA v. Residenzschloss (F'Hiram-Abif Royal Bell - Hera v. Residenzschloss)

 

Champion class:

Exc.1 - LADY LORENA d'el Zorab (Endor Royal Bell - Buffy v. Fichtelgebirge)

Exc.2 - BARONESSE BEATRICE v. Rotbuch (Brahms v. Hanseaten - Kati v. Märkischen Land)

Exc.3 - MALAIKA v. Trokadero (Wanja Wandor v. Stevinhage - Fatima v. Trokadero)

Exc.4 - FÜRST LADY v. Strengbach (Matt di Stefusto - Wittes v. Strengbach)

 

 

BROWN FEMALES

 

Youth class:

Vg.1, Junior Winner - DONNA v. Burgenland (Santa Julf Efrat - AMalia v. Burgenland)

 

Open class:

Exc.1, CAC, res.CACIB - VIAMALA v. Residenzschloss (Ferres Royal Bell - Isaboe v. Residenzschloss)

Exc.2 - CEYDA zu Schloss Burgk (Zolotaya Dinastiya Shannon - Kassandra v. Sachsen-Anhalt)

 

Champion class:

Exc.1, res.CAC - GRACE v. Waldwinkel (Angelo v. Karat - Brenda v. Waldwinkel)