06.06.2009 - CACIB "Summer of Belarus 2009" - Minsk - Belarus
judge: Partha Sekhar Chatterjee (India)

results by: Natalia Fedarynchik, DAR FELVEN kennel


BLACK MALES

Puppy class:
Vp.1, Best Puppy, BIS Puppy - Santa Julf ORLANDO (Sant Kreal Zeus - Santa Julf Viva La Vita)

Junior class:
Exc.1, JCAC - Smart Wood Hills DEWARS (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hlls Glenmorangie)

Intermediate class:
Vg. - KONAN v. Nemesis (Ferrofarah Gomez di Campovalano - Borana v. Nemesis)

Champion class:
Exc.1,CAC - Sant Kreal ZVENISLAV (Urbano del Diamante Nero - Sant Kreal Ukrashenei)
Exc.2 - Ambassador D'Ali DARIY (Leib Solong Dark Devil - Ambassador D'Ali Gotika)


BROWN MALES

Junior class:
Exc.1, JCAC, Best Junior Male - Smart Wood Hills DZESTER GOLD (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smatr Wood Hills Glenmorangie)
Exc.2 - ABRIKOS s Yugo-Zapadnych Prostorov (Elsan Haus Aikido - Penelopa iz Gratsiano)

Intermediate class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOS - Santa Julf KUMIR (Tahi-Reme Gerett - Santa Julf Dea de Vita)
Exc.2, res.CACIB - Modus Ost UDO UILLIAM (Elsan Haus Aikido - Modus Ost Rush Raketa)

Champion class:
Exc.1, CAC - Rossiiskiy Kolorit PIRS PLATINIUM PRADO (Piero Pepino Piligrimas - Eria Pro Nefertiti Nafti)


BLACK FEMALES

Exc.1, JCAC, Best Junior - Smart Wood Hills BOGEMIA (Kriegerhof Konrad Krieger - Smart Wood Hills Tigridia)
Exc.2 - LAGARTA de Grande Vinko (Fan-Fan de Grande Vinko - Playgirl de Grande Vinko)

Intermediate class:
Exc.1, CAC - ZVENISLAVA Dar Felven (Tsarevich iz Slavnoi Stai - S'Lichobor Elgava)


Exc.2 - Modus Ost UZUME UZURI (Elsan Haus Aikido - Modus Ost Rush Raketa)

Open class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - MISHEL de Bella y Feliz Estrella (Punsh iz Doma Domeni - Grandiosa de Bella y Feliz Estrella)
Exc.2 - S'Lichobor COLUMBIA (Livonijas Baron Ikos Immortal - S'Lichobor Germanika)
Exc.3 - Smart Wood Hills XANTIA (S'Lichobor Deodar - Smart Wood Hills Integra)
Vg.4 - A'Donikons YARKOE SOZVEZDIE (A'Donikons Tibull - A'Donikons Optimistika)

Working class:
Exc.1, CAC - Santa Julf INGRID (Livonijas Baron Ikos Immortal - Santa Julf Amazonka)

Champion class:
Exc.1, CAC - Sant Kreal KOROLEVA MARGO (Pimm's Number One iz Doma Domeni - Sant Kreal Monna Liza)
Exc.2 - Smart Wood Hills URSULA (Pathos delle Querce Nere - Smart Wood Hills Beretta)
Exc.3 - TAISS AFINSKAYA iz Zoosfery (Nestor iz Zoosfery - Electra iz Zoosfery)
Exc.4 - Pride of Russia FILADELFIA (Urbano del Diamante Nero - Sharon iz Zoosfery)


BROWN FEMALES

Junior class:
Exc.1, JCAC - Smart Wood Hills DAKOTA (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills Glenmorangie)

Intermediate class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - ZOLOTAYA NIKA Dar Felven (Tsarevich iz Slavnoi Stai - S'Lichobor Elgava)



Open class:
Exc.1, CAC - Pride of Russia CASSANDRA (Pimm's Number One iz Doma Domeni - Milena Mon Amore)

Champion class:
Exc.1, CAC - Modus Ost RUSH RAKETA (Livonijas Baron Hitch Cock - Modus Ost Evva Evrydice)