03.11.2018 - CACIB Moscow "Russia 1" - Russia

judge: Barbara Zanieri Corsini (Italy)

Photogallery on Facebook by Olga Lukanenkova

Photogallery on Facebook by Mishka Alekseev

Photogallery on Facebook by Marina Zayceva

 

MALES

 

Baby class:

Nevskiy Tserber LEONARDO DA VINCI (Troy del Nasi - Nevskiy Tserber Angelina Jolie)

 

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy - Vivat de Vinko XANDER (Oksamit de Grande Vinko - Karlotta di Prisconte)

Vp.2 - Oreto Mia LIONHEART (Livonija Baron Amber Amulet - Oreto Mia Bohemian Rhapsody)

 

Youth class:

Exc.1 - Pride of Russia DEMONIS (Pride of Russia Konan - Pride of Russia Malina

Exc.2 - JEAN VALJEAN iz Zoosfery (Noxx v.d. Donauhoeve - Rensdorff Liberty)

Exc.3 - Vivat de Vinko UMBERTO (Quickstep King of Darkness - Diana Princess Warrior de Grande Vinko)

Exc.4 - Pride of Russia KOSMOS (Pride of Russia Dobrinya - Pride of Russia Roksana)

Don Kagjust ESPRESSO COFFEE (Colt di Perlanera - Don Kajust Uniko Vega Siciliya)

Koppod'Oro ARMAN ARMANY (Koppod'Oro Rock And Rey - Koppod'Oro Tsovinara Tsivena)

Smart Wood Hills BANDERA (Santiago iz Zoosfery - Smart Wood Hills Organza)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC, res.CACIB - Sant Kreal BELLATOR (Ebay del Tibur - Sant Kreal Centara)

Exc.2 - Pride of Russia ARSENAL (Sant Kreal Elixir - Pride of Russia Ishtar)

Exc.3 - Pax Deorum EMIDIUS (Apollo v. Elbthor - Pax Deorum Zarnitsa)

Exc.4 - SENATOR de Grande Vinko (Guard de Marine de Grande Vinko - Pride of Russia Reginleiv)

Pax Deorum ELIOS (Apollo v. Elbthor - Pax Deorum Zarnitsa)

 

Open class:

Exc.1, CAC - Yacheero's ADERO ADERERO (Yacheero's Pando Pandero - Sant Kreal Zimnaya Zagadka)

Exc.2 - Pride of Russia CHONGAR (Pride of Russia Altay - Pride of Russia Shelma)

Exc.3 - Filimamont ECCENTRIC EMPEROR (Bentley z Padoku - May-B)

Exc.4 - Pax Deorum EQUILIBRIUM  (Apollo v. Elbthor - Pax Deorum Zarnitsa)

Tahi-Reme ZED (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Jameerah)

Tomskiy Strazh IMPRESSO (Kaiser di Perlanera - Del Aqva Grande Jonessu Bonnevie)

Kim Zonnenberg SHINY DANCING SHIVA (Faruda Speranto Ontal Optimisto - Kim Zonnenberg K'Yarda Tar)

 

Champion class:

Exc.1, CAC, CACIB, Best Male - ROCKY v. Frankenburg (Pride of Russia Altay - Carmel)

Exc.2 - Smart Wood Hills AMAROK (Oreto Mia Bagration - SWH Sangria)

Exc.3 - SEBASTIAN iz Zoosfery (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Hollywood Story iz Zoosfery)

Exc.4 - NOSTIN REY v. Haus Erfullungen Vunschen (Teraline Heartland - Hamavari v. Haus Erfullungen Vunschen)

absent - Filimamont EXTRA-TERRESTRIAL (Bentley z Padoku - May-B)

Pax Deorum RAFEL (Kaiser di Perlanera - Pax Deorum Sicily)

YUNIKO iz Zoosfery (Santiago iz Zoosfery - Showtime iz Zoosfery)

 

Veteran class:

LEX ZEPPELIN iz Zoosfery (Pride of Russia Kaspij - Kabbalah iz Zoosfery)

 

 

FEMALES

 

Baby class:

Vp.1 - Pride of Russia BARVIKAH (POR Chongar - POR Luna Nera)

Vp.2 - Santa Dream VALKIRIA (Oscar z Padoku - Sant Kreal Zimnyaya Skazka)

 

Puppy class:

Vp.1 - Oreto Mia JUSTICE IS ALL ABOVE (Sant Kreal Ultras - Nevskiy Tserber Tina Turner)

Vp.2 - LIGHT KISS  (Orpheus de Grande Vinko - Vseslava Venera Vaida)

 

Youth class:

Exc.1 - Pride of Russia FEERIA (Pride of Russia Altay - Pride of Russia Kedra)

Exc.2 - Bredli Bo GILDA (Filimamont Extra Terrestrial - Gotic Ginevera iz Zoosfery)

Exc.3 - Vivat de Vinko VITALE MARE NERO (Okean Elzy de Grande Vinko - Zarina Mare Nero de Grande Vinko)

Exc.4 - ZLATA PRAGA iz Zoosfery (Faberge of Devil Inside - Ava Gardner iz Zoosfery)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - Smart Wood Hills VIKKI (SWH Ulan - SWH Victoria)

Exc.2 - Smart Wood Hills YULA (SWH Ulan - SWH Rambla)

Exc.3 - Vivat de Vinko TYRIS FLARE (Faruda Speranto Ontal Optimisto - Whitney de Grande Vinko)

Exc.4 - Oreto Mia HERE COMES THE SUN (Ebay del Tibur - Umnitsa Krasavitsa de Grande Vinko)

Appel di Fortuna RAYMONDA (Livonija Baron Amber Amulet - Appel di Fortuna Karpe Diem)

Den Smal CHERRY BERRY (Den Smail Tiberyi Gai - Freedom Forever Future Perfect)

Pride of Russia CEA (Pride of Russia Taymir - Pride of Russia Shelma)

Pride of Russia CESTERONA (Pride of Russia Taymir - Pride of Russia Shelma)

 

Open class:

Exc.1, CAC - Filimamont HABANITA BRAVO (SWH Boromir - Donnehaus Haikona)

Exc.2 - SALTIGA iz Zoosfery (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Hollywood Story iz Zoosfery)

Exc.3 - Pride of Russia EUPHORIA (Sant Kreal Elixir - POR Tamra)

Exc.4 - MERIBEL iz Zoosfery (Blackjack Bluffer v. Jahrestal - Sevilia iz Zoosfery)

Bombastichansa PRISCILLA PIUS (SWH Boromir - Bombastichansa Yarby Yara)

PATRICIA de Grande Vinko (Filimamont Direct Hit - Alastriona de Grande Vinko)

 

Working class:

Exc.1, CAC - BATIK iz Zoosfery (Rensdorf Lavr - Chio-Chio San iz Zoosfery)

Exc.2 - KALINKA-MALINKA de Grande Vinko (Oksamit de Grande Vinko - Alastriona de Grande Vinko)

Exc.3 - Smart Wood Hills KENYA (Livonija Baron Amber Amulet - SHW Okhra)

 

Champion class:

Exc.1, CAC, CACIB, BOB - MAO MAO Jahrestal (Zac Ginga House - Cindy Crawford Jahrestal)

Exc.2, res.CACIB - Nevskiy Tserber BRAVA FORTUNA (Hazar di Altobello - Nevskiy Tserber Liz Gretchen)

Exc.3 - CECILIA FABOVNA iz Zoosfery (Faberge of Devil Inside - Ava Gardner iz Zoosfery)

Exc.4 - Pride of Russia ENISEYA (Tahi-Reme Max - POR Dolce Vita)

Alkahest KENZO (Grand Mollis Parker - Sant Kreal Irria)

Teraline ARWEN (Kronos's del Valle de Las Aguilas - Teraline Isolance)