06.04.2019 - Serbian Dobemann Club Show GALAXY WINNER - Cacak - Serbia

judges: Tamas Jakkel (HU), Gunther Ehrenreich (A)

 

 

BLACK MALES

 

Baby Class (3 – 6 months):
Vp 1st place, Baby Club Winner – Yaguar di Altobello

Vp 2nd place – Astor Unreachables
Vp 3rd place – Barymar Apraksin for Frankenburg
Vp 4th place – Dark of Evel Freedom
Vp – Nico Ginga House

 

Puppie Class (6 – 9 months)
Vp 1st place, Puppie Club Winner – Rambo di Altobello

Vp 2nd place –Dollar Black Cartel

 

Junior Class (9 – 14 months)
Exc 1st place, Junior Club Winner– UliksBetelges

Exc 2nd place – Uliks el Diablo Negro
Exc 3rd place – Holyhells Hellfire Hero
Exc 4th place – Infinity Amoris Cassius
Exc – Reggae Song Betelges
Exc – Alnord
Exc – Artur de la Dea Della Vitorria

 

Junior Class (14 – 18 months)
Exc 1st place – Magnum del Naissus

Exc 2nd place – Maximilian di Assolutonero
Exc 3rd place – Infinity Amoris Baudelaire
Exc 4th place – Symbol di Perlanera

 

Intermedia Class (15 – 24 months)
Exc 1st place, CAC, Club Winner – Arxangel von Schwarze Kraft

Exc 2nd place, R. CAC – Jery York Royal Forest Rogot

 

Open Class
Exc 1st place, CAC – Zoran delNaissus

Exc 2nd place, R. CAC – Tahi Reme Pacino

 

Working class
Exc 1st place, CAC – Granit von Sagramos

Exc 2nd place, R. CAC – Tahi Reme Vito
Exc 3rd place – Vajron di Orao

 

Champion Class
Exc 1st place, CAC – Tyron Giddy Blossom

Exc 2nd place, R. CAC – Tahi Reme Tonic
Exc 3rd place – Rocky von Frankenburg
Exc 4th place – Nex di Altobello
Exc – Ghost Gamon von Ashanti Legende

 

Veteran Class
Exc 1st place – Grow of Soul Unreachables

 

 

BROWN MALES

 

Junior Class (9 – 14 months)
Exc 1st place – Ares di Fahinera

Exc 2nd place – Infinity Amoris Caleb
Very Good – E Figo di Mamba Magnifico

 

Junior Class (14 – 18 months)
Exc 1st place, Junior Club Winner – Manny Angel of Shaytan

 

Open Class
Exc 1st place, CAC – Dexter delNaissus

Exc 2nd place, R. CAC – Infinity Amoris Aron
Exc 3rd place – Xion Xytomer von Schwarze Kraft

 

Working Class
Exc 1st place, CAC, Club Winner – Fort Bellators Ivanquisher

Exc 2nd place, R. CAC – Ugor von Frankenburg

 

Champion Class
Exc 1st place, CAC – Zews Unreachables

 

 

BLACK FEMALES

 

Baby Class (3 – 6 months)
Vp 1st place, Baby Club Winner – Barymar Astrid for Frankenburg

Vp 2nd place – Nikki Nava Ginga House
Vp 3rd place – Aisha Unreachables
Vp 4th place – Angel of Shaytan Chingolina

 

Puppie Class (6 – 9 months)
Vp 1st place, Puppie Club Winner – Baronesa Banakline

Vp 2nd place – Dura Lex Polonia Mon Amour
Vp 3rd place – Vivat de Vinko Azazel

 

Junior Class (9 – 14 months)
Exc 1st place – Janis Joplin vomMarkischen Leo

Exc 2nd place – Elektra di Mamba Magnifico
Exc 3rd place – Alexis of Boba House
Exc 4th place – Lilly Gold del Naissus
Exc – Angel of Shaytan Velvet Blue
Exc – Fort Bellators Quantanamera
Exc – Kristall Blue di Altobello
Exc – Lola del Naissus

 

Junior class (14 – 18 months)
Exc 1st place, Junior Club Winner – Fort Bellators Promise for Betelges

Exc 2nd place – Magenta Angel of Shaytan
Exc 3rd place – Triona Angel of Shaytan
Exc 4th place – Fort Bellators Petra Unreachables
Exc – Infinity Amoris Benzalina
Exc – Joy di Altobello
Exc – Tahi Reme Chiyo

 

Intermedia Class
Exc 1st place, CAC, Club Winner – Milla del Naissus

Exc 2nd place, R. CAC – Demetra di Orao
Exc 3rd place – Whisper di Altobello
Exc 4th place – Queen Alba Avis
Exc – Aurora Borealis Banakline
Exc – Babushka Baba Ginga House
Exc – Ivy Poison of Lotus Eden

 

Open Class
Exc 1st place, CAC – Fort Bellators Magie Noir

Exc 2nd place, R. CAC – Eliza di Diwinum
Exc 3rd place – Anabell Tea Royal Forest Rogot
Exc 4th place – Zorica Unreachables
Exc – Iva della Calzetta Rossa

 

Working Class
Exc 1st place, CAC – A Black Mint Chocolate di Altobello

 

Champion Class
Exc 1st place, CAC – Betty di Mamba Magnifico

Exc 2nd place, R. CAC – Elen Ely Ginga House
Exc 3rd place – Pride of Russia Euphoria
Exc 4th place – Lora Diamond Stamm

 

Veteran Class
Exc 1st place – Fanta Unreachables

 

 

BROWN FEMALES

 

Baby Class (3 – 6 months)
Vp 1st place, Baby Club Winner – Iva di Diwinum

Vp 2nd place – Barymar Amalgama
Vp 3rd place – Mia Royal Forest Rogot
Vp 4th place – Aurora Betelges
Vp – Anya

 

Puppie Class
P – Alabama Kingdom of D. N. B.

 

Junior Class (9 – 14 moths)
Exc 1st place, Junior Club Winner – Radmilla Betelges

Exc 2nd place – Lenka di Altobello
Very Good – Pride of Russia Barvikha

 

Junior Class (14 – 18 months)
Exc 1st place – Tamara Angel of Shaytan

 

Intermedia Class (15 – 24 months)
Exc 1st place, CAC – Baracuda Briana von Schwarze Kraft

Exc 2nd place, R. CAC – Nelly Betelges

 

Open Class
Exc 1st place, CAC – Ester Emy Royal Forest Rogot

 

Working Class
Exc 1st place, CAC – Gloria di Altobello

 

Champion Class
Exc 1st place, CAC, Club Winner – Irinland Barcelona Betelges

 

Parovi/Pairs
1st place – Rocky von Frankenburg / Pride of Russia Euphoria

2nd place – Vajron di Orao / Demetra di Orao
3rd place – TahiReme Pacino / ZoricaUnreachables
4th place – Grow of Soul Unreachables / Fanta Unreachables

 

Breeding Group
1st place – Kennel “Unreachables”

 

Puppies