02.12.2018 - CACIB Prague - Czech Republic

judge: Nadjya Timmermans-Kadenko (NL)

 
BOB

 

BLACK MALES

 

Puppy

H - Arwen Bohemia Royal(Ares vom Stahlberg-Ofelie Cerny Trun)

 

Junior

Ex 1,CACj - Phoenix Bohemia Gotika(Asterix del Nasi-Cherrie Halit Pasa)

VG2 – Harvey Benvi  from Fourteenth Meridian(Bentley z Padoku – C´Victoria Donsa from Fourteenth          Meridian)

 

Intermedia

Ex1,CAC – Hagrid Benvi  from Fourteenth Meridian(Bentley z Padoku – C´Victoria Donsa from Fourteenth          Meridian)

Absent – Ocean Bohemia Gotika(Thor del Nasi - Cherrie Halit Pasa)

 

Open

VG1 – Black Baddy  z Vladarskeho udoli(Ronin King of Darkness-Afrodite z Vladarskeho udoli)

VG2– Gryf Hugo z Panstvi Dobrkacky(Grof Rodsved-O´Kata od Dvou Ivu)

VG3 – Colt European K9 training base(Ataraxie´s Erwin –Aero European K9 training base)

VG4 – Graff z Panstvi Dobrkacky(Grof Rodsved-O´Kata od Dvou Ivu)

 

Working

VG1 – Enzo Ebony Queen(Ataraxie´s Capone-De Luxe Ebony Queen)

 

Champion

Ex1,CAC,CACIB,BOS – Thor del  Nasi (Jork del Nasi-Otrada for del Nasi de Grande Vinko)

 

BLACK FEMALES

 

Puppy

H1 - Amaya Bohemia Royal(Ares vom Stahlberg-Ofelie Cerny Trun)

H2 - Agnes Bohemia Royal(Ares vom Stahlberg-Ofelie Cerny Trun)

H3 - Maylo Antis(Druss Brittasgang-Queen Quinette Alary Aslar)

 

Junior

Ex1,CACj - Rebelie od Dvou Ivu(Bentley z Padoku-Latifa od Dvou Ivu)

Ex2 - Hermiona z Panstvi Dobrkacky(Heron Black Sagitta- O´Kata od Dvou Ivu)

Ex3 - Pinkie Pie Bohemia Gotika(Asterix del Nasi-Cherrie Halit Pasa)

VG4 - Pixie Bohemia Gotika(Asterix del Nasi-Cherrie Halit Pasa)

VG - Hera z Panstvi Dobrkacky(Heron Black Sagitta- O´Kata od Dvou Ivu)

 

Intermedia

Ex1,CAC – Fofinna del Fiorsilva(Thor del Nasi-Havana dei Due Intenti)

 

Open

Ex1,CAC - Gracie z Panstvi Dobrkacky(Grof Rodsved-O´Kata od Dvou Ivu)

VG2 - Original Bohemia Gotika(Thor del Nasi - Cherrie Halit Pasa)

Absent - Caramba European K9 training base(Ataraxie´s Erwin –Aero European K9 training base)

 

 

Working

Ex1,CAC - Agila Achaoo via(Icon od Dvou Ivu- Zoe Pasecke udoli)

 

Champion

Ex1,CAC  – Ofelie Cerny trun(Andy z Pampy-Muriel Cerny trun)

 

Veteran

Ex1,BOV – Afrodite z Vladarskeho udoli(Chriss z Padoku- Skarlet Pasecke udoli)

 

BROWN MALES

 

Junior

Ex1, CACj,Best Junior – Baccus Keep Moving(Thor del Nasi-Anastasia Altea Robostus)

 

Intermedia

Ex1,CAC,CACIBres. – Hero z Panstvi Dobrkacky(Heron Black Sagitta- O´Kata od Dvou Ivu)

 

Working

Ex1,CAC - Anos Keep Moving(Criss Royal Dux- Anastasia Altea Robostus)

 

BROWN FEMALE

 

Junior

Ex1,CACj,BOJ - Hanca z Panstvi Dobrkacky(Heron Black Sagitta- O´Kata od Dvou Ivu)

 

Intermedia

Ex1,CAC,CACIB-res. – Red Rose Jahrestal(Sant Kreal Idol-Cindy Crawford Jahrestal)

 

Champion

Exc.1, CAC, CACIB, BOB, BIG 5 - Cara Mia von Kontessina(Djambo vom Welfengarten-Dobshangrila Mia Kontessina)

Ex2 – Aprile Enyhed(Agen Sheridano le Fano-Gloria vom Burgenland)