06.10.2019 - DCR "Bucharest Trophy" - Romania

judge: Miroslav Bedeković (HR)

Photogallery on Facebook by Alain Weinberge Part 1

Photogallery on Facebook by Alain Weinberge Part 2

 

BLACK MALES

 

Baby class:

Vp.1, Babby Club Winner, Best Puppy - Infinity Amoris DIESEL (Atlasologomez v. X-Ta-Sea - Katriona Kelsi Tejat Posterior)

 

Puppy class:

Vp.1, Puppy CW - MA TO JE TO Giddy Blossom (Pepe di Casa Giardino - Fei Giddy Blossom)

 

Youth class (9-14 months):

Exc.1 - Pride of Russia HRONOS (Sant Kreal Elixir - Pride of Russia Navara)

Exc.2 - EMIR DIEGONO Bo Valcone (Diego Mytono Bo Valcone - Carla Bo Valcone)

 

Junior class (14-18 months):

Exc.1, Junior Club Winner, Best Junior - Rellaps QUATTRO (Colt di Perlanera - Sant Kreal Iskra)

 

Intermediate class:

Exc.1 - ZORBA Pride of Turkey (ALi Alvaro di Perlanera - Nadia del Naissus)

Exc.2 - Rellaps MAGNUS (Giddy Blossom Festus - Rellaps Toscana)

Exc.3 - KASER de Badea Gheo (Cabron de Badea Gheo - Destiny's Phoenix I'm Just A Girl)

 

Open class:

Exc.1 - Infinity Amoris BEZ STRACHA (Nichel del Najo Made in Sicily - Izrafel Angel Amaya)

Exc.2 - Focus ENTER SANDMAN (Asterix del Nasi - Focus Whole Lotta Love)

Exc.3 - HELIOS de Badea Gheo (Jolly Jumper Jahrestal - Gwenvivar de Badea Gheo)

 

Working class:

Exc.1 - GRANIT v. Gramos (Get To The Point Devil Inside - Eyes Of An Angel of Hoffmann House)

Exc.2 - Rellaps ELECTRIC CASTEL (Asterix del Nasi - Rellaps Loona)

 

Champion class:

Exc.1, Club Winner, BOB - Dark Chocolate BEAUTY CICERO (Rellaps Siro - Get To The Point Calliope)

 

 

BLACK FEMALES

 

Baby class:

Vp.1, Baby Club Winner - WALYRIA of Hoffmann House (Destiny's Phoenix Nadal - Leia of Hoffman House)

Vp.2 - Infinity Amoris DA'KALIWOLF (Atlasologomez v. X-Ta-Sea - Katriona Kelsi Tejat Posterior)

Vp.3 - Vivat de Vinko FORGET ME NOT (Okean Elzy de Grande Vinko - Holland Rose iz Zoosfery)

Vp.4 - Pride of Russia NARGIZ (Pride of Russia Taurus - Pride of Russia Ishtar)

 

Youth class (9-14 months):

Exc.1, Junior Club Winner - VITESSE of Hoffmann House (Zac Ginga House - Khaleesi of Hoffmann House)

Exc.2 - Pride of Russia RAYMONDA (Quiz v. Schwarze Kraft - Pride of Russia Iscorca)

 

Junior class (14-18 months):

Exc.1 - LOLA del Naissus (Eutay del Nasi - Willa del Naissus)

Exc.2 - Angel of Shaytan VELVET BLUE (Colt di Perlanera - Angel of Shaytan Angelina)

Exc.3 - Focus FADE TO BLACK (Giddy Blossom Festus - Zorya di Stelle Alpha FOcus)

absent - BOHEMIAN RHAPSODY de Brissard (Noxx v.d. Donauhoeve - Livonija Baronesa Cuba Libre)

 

Intermediate class:

Exc.1 - KHALUA KIRA de Badea Gheo (Cabron de Badea Gheo - Destiny's Phoenix I'm Just A Girl)

Exc.2 - Angel of Shaytan TRIONA (Colt di Perlanera - Angel of Shaytan Alina)

absent - AVANGARD de Brissard (Eutay del Nasi - Livonija Baronesa Cuba Libre)

 

Open class:

Exc.1, Club Winner - Focus EDGE OF EVOLUTION (Asterix del Nasi - Focus Whole Lotta Love)

Exc.2 - DORY VITA Pride of Turkey (Arthur Pride of Turkey - Nadia del Naissus)

Exc.3 - DARIELLE MYTONE Bo Valcone (Mythos del Rio Bianco - Corra Bo Valcone)

Exc.4 - Get To The Point IUKI (Focus Shotgun - Get To The Point Callypso)

absent - Livonija Baronesa CUBA LIBRE (Oscar z Padoku - Livonija Baronesa Pia Pandora)

 

Champion class:

Exc.1 - Rellaps WATSAPP (Rellaps Siro - Rellaps Reya)

Exc.2 - EVITA PERON by Calliana (Hazar di Altobello - Get To The Point Calliope)

 

Veteran class:

Exc.1, Veteran Club Winner, Best Veteran - GWENVIVAR de Badea Gheo (Adler del Rio Bianco - Focus Psychotherapy)

 

 

BROWN MALES

 

Baby class:

absent - Infinity Amoris ZOROASTER (Toscano del Diamante Nero - Izrafel Zary Zarathusta)

 

Youth class (9-14 months):

Exc.1, Junior Club Winner - Get To The Point QUICK (Get To The Point La Scytha - Get To The Point Iuki)

disQ. - Pride of Russia SVETOYAR (Pride of Russia Taymir - Pride of Russia Avrora)

 

Intermediate class:

Exc.1, Club Winner - URAN DURAN of Hoffman House (Atlasologomez v. X-Ta-Sea - Leia of Hoffman House)

 

Working class:

absent - Infinity Amoris AARON (Izrafel Quantum Payche - Katriona Kelsi Tejat Posterior)

 

 

BROWN FEMALES

 

Baby class:

Vp.1, Baby Club Winner - VIOLA di Casa Giardino (Eutay del Nasi - Dolcenera di Casa Giardino)

 

Puppy class:

Vp.1, Puppy Club Winner, Best Puppy - NYMEERIA de Badea Gheo (Amazing Avatar Robostus - Alyssa Ashley de Badea Gheo)

Vp.2 - FARAH Pride of Turkey (Pride of Russia Chingay - Nadia del Naissus)

 

Youth class (9-14 months):

Exc.1, Junior Club Winner - Pride of Russia HUBAVA (Sant Kreal Elixir - Pride of Russia Navara)

 

Junior class (14-18 months):

Exc.1 - Rellaps QUEENIE (Colt di Perlanera - Sant Kreal Iskra)

 

Intermediate class:

Exc.1, Club Winner, BOS - Angel of Shaytan TAMARA (Colt di Perlanera - Angel of Shaytan Alina)

Exc.2 - Santa Dream BELIEVE IN MIRACLE (Filimamont Excentric Emperor - Pride of Russia Femida)

 

Open class:

Exc.1 - U'RORA BLUE of Hoffmann House (Atlasologomez v. X-Ta-Sea - Leia of Hoffmann House)

 

Working class:

Exc.1 - HELL N'ANGEL Night Fever (Marienburg's Dutch Romeo - Celtic Chelsea Jahrestal)

 

Champion class:

Exc.1 - INDIA Dobgrace (Filimamont Dragon Bite - Best of Dobgrace)

 

Veteran class:

Exc.1, Veteran Club Winner - EV EVELLINE of Hoffmann House (Alfa by The Sea - Carrie del Nasi)

 

 

PAIRS

1st place - Dark Chocolate Beauty Cicero & Evita Peron by Calliana

2nd place - Rellaps MAGNUS & Santa Dream BELIEBE IN MIRACLE