judge: Karl Reisinger (AT)
entries: 32
BLACK MALES
Baby class:
Vp.1 - ZORDAN Sawages
Puppy class:
Vp.1 - RACER Betelges (Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Zora Betelges)
Youth class:
Exc.1, YOUNG CLUB WINNER - BAFF (DOn Chagal Home - Gagy)
Exc.2 - DON KHAN Sawages (Ambusch Sawages - Alabama Royal Power)
Vg.3 - MISTER MIX of Djarmati (Nanuk v. Noblesshof - Honey of Djarmati)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, CLUB WINNER II - AFRO AMERICAN Black Novak (Zedor del Nasi - Lowa Lotos Black Novak)
Open class:
Exc.1, CAC, CLUB WINNER - MASS Best of Sea (Elvis Best of Sea - Gaya Best of Sea)
Exc.2, res.CAC - EADY NEVSKI of Tanderberg (Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Azra Cherrys Wild)
BROWN MALES
Baby class:
Vp.1 - SONI Diamond Stamm (Cappo Diamond Stamm - Fenix Diamond Stamm)
P. - EGEJ Georgie Skilos
Puppy class:
Vp.1 - MOCCA of Blackmagic Land (Vertigo of Blackmagic Land - Karma Best of Sea)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - GOLIATH Sawages (Elixir della Ninfa Nobel - Alabama Sweat Home)
Exc.2, res.CAC - JONN del Nasi (Red Rascal del Fiorsilva - Gloria del Nasi)
Open class:
Exc.1, CAC - BORAN Sawages (Maxim di Altobello - Wallis Sawages)
Working class:
Exc.1, CAC, CUP WINNER - UNO Best of Island (Ale'Alamos del Citone - Britt Best of Island)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1 - BORA Best of Islandr (Maco Makaroni Tromelin - Omnia Best of Island)
Vp.2 - SARA Diamond Stamm (Cappo Diamond Stamm - Fenix Diamond Stamm)
Youth class:
Exc.1, YOUNG CLUB WINNER - REA Diamond Stamm (Ambusch Sawages - Fenix Diamond Stamm)
Exc.2 - BELLE de Jour Black Novak (Alfa By Te Sea - Marcy del Nasi)
Intermediate class:
Vg.1 - CHERRY Georgie Skilos (Cyril Ajax of Blackmagic Land - Amely Georgie Skilos)
Open class:
Exc.1, CAC - TEYA TROYA Black Novak (Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Marcy del Nasi)
G. - VIVIEN Sawages (Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Etna Sawages)
Working class:
Exc.1, CAC, CLUB WINNER - PUPPA POMPA Black Novak (Fedor del Nasi - Lowa Lotos Black Novak)
Champion class:
Exc.1, CAC - VEGA of Blackmagic Land (Feres Royal Bell - Lara of Blackmagic Land)
BROWN FEMALES
Puppy class:
Vp.1 - AJAX Best of Island (Hillo v. Nemesis - Britt Best of Island)
Vp. - Yacheero's UNITA URNALITA (Grand Mollis Armani - Odette Hanired del Rio Bianco)
Vp. - SIMBA Diamond Stamm (Cappo Diamond Stamm - Fenix Diamond Stamm)
Youth class:
Exc.1, YOUNG CLUB WINNER - DRAGONFLY Georgie Skilos
ELENA v. Belic House (Dexter v. Belic House - Lady Linda v. Belic House)
Open class:
Exc.1, CAC, CLUB WINNER - RUBI ROSA Black Novak (Questo Betelges - Marcy del Nasi)