06.11.2010 - CACIB Poznań - Poland
judge: Andrzej SZUTKIEWICZ (PL)
results by: Sylwia Salmanowicz, ELITE HOUSE kennel
Exc.1, CWC, CACIB, BOB - GRETA z Padoku
BOB election
MALES
Baby class:
Vp.1, BEST BABY - COLIN COHEN de Terra Mirabili (Ale'Alamos del Citone - Vivienne Miratio)
Puppy class:
Vp.1 - Tira Vento SMIRNOFF ICE (Carlos z Padoku - Tira Vento Mexicana)
Vp.2 - JOKER Miratio (Hummer Hoch Legrant - Tia Miratio)
Youth class:
Exc.1, JUNIOR WINNER - Santa Julf RUSSIAN BOY (Pride of Russia Kaspij - Santa Julf Ingrid)
absent - IVAR Miratio (Tahi-Reme Zebulon - Selema Miratio)
Intermediate class:
Exc.1, CWC - OSCAR z Padoku (Yacheero's Pando Pandero - Ak-Yar Raya)
Exc.2 - DJAMBO v. Welfengarten (Sibovald's Zaranzano - Cheyenne v. Welfengarten)
Open class:
Exc.1, CWC, CACIB - Cherokee Grand CHELENDZHER (S'Lichobor Ermak - Solomeya Straygezer)
Exc.2 - KESZ z Padoku (Pako Daker - Sharon z Padoku)
G. - GUCCI v. Furstenfeld Poland (Gem'Givveeon Hurricane - Uri Miratio)
G. - SATO Stanblex (Eria Pro Maestro di Capella - Baira Nemrebod)
Working class:
Exc.1, CWC - S'Lichobor ERMAK (Nestor iz Zoosfery - S'Lichobor Vishnya)
Exc.2 - Dura Lex Polonia DELAWAR (Gem'Givveeon Hurricane - Cartagina Bene Meritus)
Exc.3 - GURSEL GON Perla Brzeszcz (Pako Daker - Eria Pro Marica Diona)
Champion class:
Exc.1, CWC, res.CACIB - ALI AMARO de Terra Mirabili (Fedor del Nasi - Vivienne Miratio)
Exc.2 - Pride of Russia ODIN (Boris iz Doma Domeni - Sharon iz Zoosfery)
FEMALES
Baby class:
Vp.1 - CASSIDY de Terra Mirabili (Ale'Alamos del Citone - Vivienne Miratio)
Puppy class:
Vp.1, BEST PUPPY - RAYA z Padoku (Sant Kreal Jago - Sharon z Padoku)
Vp.2 - JIA Miratio (Hummer Hoch Legrant - Tia Miratio)
Youth class:
Exc.1, JUNIOR WINNER, BEST JUNIOR - IVETTE IVY Elite House (Zordan Zewi del Citone - Ciara Elite House)
Exc.2 - NEBESNA NITRA SavSan (Livonijas Baron Hitch Cock - Decora Destiny Piligrimas)
Exc.3 - FAERY FEMIDA Piligrimas (S'Lichobor Ermak - Livonojas Baronessa Kaelyn Kell)
Exc.4 - HOLLY HILL Perla Brzeszcz (Pako Daker - Eria Pro Marica Diona)
Exc. - INDHIRA Elite House (Zordan Zewi del Citone - Ciara Elite House)
Exc. - RIANNA Daker (Maxim di Altobello - Pola Daker)
Vg. - IRLANDIA Adoracja (Faust Adoracja - Garda Adoracja)
absent - ITALIA Miratio (Tahi-Reme Zebulon - Selema Miratio)
absent - OSHA Friend of Mine (Hillo v. Nemesis - Highway to Hell Helloween)
Intermediate class:
Exc.1, CWC - Sant Kreal HENNESSY (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Vivache
Open class:
Exc.1, CWC - GAMA v. Furstenfeld Poland (Gem'Givveeon Hurricane - Uri Miratio)
Vg. - APRIL Ivon Hous (Lexus z Nory Susla - Fiona Windsor)
Champion class:
Exc.1, CWC, CACIB, BOB - GRETA z Padoku (Carlos z Padoku - Sant Kreal Riorita)
Exc.2, res.CACIB - Tira Vento BECHEROVKA (Pimm's Number One iz Doma Domeni - Hacima z Padoku)
Exc.3 - HERBA Adoracja (Livonija Baron Heart of Hamlet - Draga Adoracja)
Exc.4 - LUNA Daker (Teraline Indigo - Fila Daker)
Exc. - COLETT z Padoku (Carlos z Padoku - Sant Kreal Riorita)
Exc. - CUBA LeLetton (Smart Wood Hills Ellington Garry - Arlet Akvarel Drei Imidz)
Exc. - Pride of Russia FILADELFIA (Urbano del Diamante Nero - Sharon iz Zoosfery)