judge: Dott. Attilio Polifrone (IT)
BOB - THOR del Nasi
BLACK MALES
Baby class:
Vp.1 - And The Oscar Goes To LEONARDO DICAPRIO (Thor del Nasi - And The Oscar Goes To Elysia)
Youth class:
Vg.1 - And The Oscar Goes To JAMIE FOXX (Quiz v. Schwarze Kraft - Defender of Bulgaria Destiny)
Vg.2 - KIMIS JUNIOR (Sasha - Alicia of Occhio Nero)
Vg.3 - FATSAS (Sant Kreal Norbert - Alis)
Open class:
Exc.1, CAC - And The Oscar Goes To ENZO (Modus Ost Udo Uilliam - Aleksandra Ginga House)
Exc.2, res.CAC - BANDITO v. Haus Liopiris (Tahi-Reme Max - Alexia v. Haus Liopiris)
Vg. - ACE of Occhio Nero (Einstein di Cassa Wikita - Fara of Steinevans)
absent - ENERGO LIOPIRIS (Citto v. Haus Liopiris - Shade della Fedelissimi)
Working class:
Exc.1, CAC, BOB - THOR del Nasi (Jork del Nasi - Otrada for del Nasi de Grande Vinko)
Exc.2, res.CAC - SAINT HILARION Templars Bentley (Pride of Russia Sidor - Gem'Givveeon Anastasia)
Champion class:
Exc.1 - PUMBA (Dura Lex Polonia Gandalf - Berlina of Erimi Vallai Doberman)
Exc.2 - Defender of Bulgaria LA ROCK (Pride of Russia Urano - Fiona iz Ongal)
absent - And The Oscar Goes To EKTORAS (Modus Ost Udo Uilliam - Aleksandra Ginga House)
BROWN MALES
Youth class:
Exc.1, Best Junior Male - And The Oscar Goes To GEORGE CLOONEY (Defender of Bulgaria La Rock - And The Oscar Goes To Erika)
Open class:
Vg. - ATTIKA Of OCchio Nero (Einstein di Cassa Wikita - Fara of Steinevans)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1, Best Baby of Breed - And The Oscar Goes To LORA MARTINEZ (Thor del Nasi - And The Oscar Goes To Elysia)
P.2 - And The Oscar Goes To LUCY LIU (Thor del Nasi - And The Oscar Goes To Elysia)
absent - And The Oscar Goes To LARA CROFT (Thor del Nasi - And The Oscar Goes To Elysia)
Puppy class:
P. - KIARA of Occhio Nero (Sasha - Alicia of Occhio Nero)
Youth class:
Exc.1, Best Junior of Breed - Casa di Fera GLORY (Valdo from Lipar Land - Elegant Line Samba)
Exc.2 - OLIVIA der Spitze Stehend Stamm (Genni der Spitze Stehend Stamm - Donatella der Spitze Stehend Stamm)
Vg.3 - And The Oscar Goes To KATE WINSLET (And The Oscar Goes To Fabio Ferrari - Koppod'Oro Chiara Ferragni)
Vg.4 - DARMA v. Haus Liopiris (Asterix del Nasi - Carol Chery's Wild)
absent - And The Oscar Goes To KAPHARINE HEPBURN (And The Oscar Goes To Fabio Ferrari - Koppod'Oro Chiara Ferragni)
Intermediate class:
Exc.1 - And The Oscar Goes To HILARY SWANK (Eutay del Nasi - Mystic Suny Day's)
Open class:
Exc.1, CAC - BELLONA of Saint Hilarion Templars (Pride of Russia Sidor - Gem'Givveeon Anastasia)
Exc.2, res.CAC - House Black AFRICA (Bandito v. Haus Liopiris - Ukelele v. Hunnoterra)
Working class:
Exc.1 - ABY VERANIS K-9 Dog Center (Black Division Cascrifil - Moonlight di Altobello)
Champion class:
Exc.1, CAC, BOS - And The Oscar Goes To ELYSIA (Modus Ost Udo Uilliam - Aleksandra Ginga House)
Exc.2, res.CAC - And The Oscar Goes To ERSILIA (Modus Ost Udo Uilliam - Aleksandra Ginga House)
Exc.3 - VATSI (Dura Lex Polonia Gandalf - Berlina of Erimi Vallai Doberman)
Veteran class:
Exc.1 - CAROL Cherry's Wild (Fedor del Nasi - Alida Cherry's Wild)
BROWN FEMALES
Puppy class:
absent - ANASTASIA del Rio BIanco (Mythos del Rio Bianco - Sant Kreal Yulduze)
Youth class:
Exc.1, Best Brown Junior Female - And The Oscar Goes To JULIA ROBERTS (Quiz v. Schwarze Kraft - Defender of Bulgaria Destiny)