judge: Rosario Magarino Perez
BLACK MALES
Baby class:
Vp.1, Best Baby, Troph Baby - GERILLA . Hunnoterra
Vp.2 - SHALISSA'S SIRIUSLY Costly
Vp.3 - FOcus EMPIRE OF DREAMS
Puppy class:
Vp.1, Best Puppy - Destiny's Phoenix NABOR
Youth class:
Exc.1, Junior Champion of Luxemburg - PRINS PEHNYO v. h. Donauhof
Exc.2 - MAYBACH de Charmethee
Exc.3 - PHENDER v.d. Donauhoeve
Exc.4 - MISTER ACE v. Jagerhohle
Exc. - PHALCO v.d. Donauhoeve
Exc. - Stay in Style ULAN
Exc. - Get To The Point USHER
Exc. - MANNIZALES
Exc. - SENSEI v. Hunnoterra
Exc. - JOCKER del Munt Marin
Intermediate class:
Exc.1, CACL - Tahi-Reme TYRION
Exc.2, res.CACL - JEDIMASTER Pride of Hunnoterra
Exc.3 - CASMIR di Diwinum
Exc.4 - HOLHELLS Blue Steel
Exc. - LEADER v. Venzoland
Exc. - LEMPO v. Jagerhohle
absent - BIG BOSS BEAST od Graciosa
Open class:
Exc.1, CACL, Best Male, BOB - Vostra Altezza EXCALIBUR
Exc.2, res.CACL - LUCINIO del Diamante Nero
Exc.3 - FAST AND FURIOUS dei Nobili Nati
Exc.4 - BODYGUARD v. Haus Zaria
Exc. - KATON . Lady Fraggle Rock
Exc. - ACDC Beast od Graciosa
Working class:
Exc.1, CACL - ARES dei Nobili Nati
Champion class:
Exc.1, CACL - IDEAL Capax Infiniti
Exc.2, res.CACL - Get Ready for EVAN
Exc.3 - CODY del Nasi
Exc.4 - Carybdis NATAN
Exc. - FOcus COOL CARDHU
Exc. - Tahi-Reme GANDALF
Veteran class:
Vg.1 - YVO del Pais Baviera
BROWN MALES
Youth class:
Exc.1, Junior Champion of Luxemburg - RASCAL v. Nobel Line
Exc.2 - M AND MEE
Exc.3 - MACEIO des Pur Sang D'Aphrodite
Intermediate clsas:
Exc.1, CACL, BEST BROWN MALE - CHE GUEVARA v. Kontessina
Open class:
Exc.1, CACL - Aritaur JAMAICA ME CRAZY AT NOLATARI
Veteran class:
Exc.1, Champion Veteran, Trophy Veteran - DJAMBO v. Welfengarten
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1, Best Baby – SHALISSA’S SIRIUSLY STUNIN
Vp.2 – Tahi-Reme AURA
Puppy class:
Vp.1, Best Puppy, Trophy Puppy – ARENITE Another Vice
Vp.2 – MOSKA v. Venzoland
Absynt – EMA di Diwinum
Youth class:
Exc.1, Junior Champion of Luxembourg, Best Junior, BOS – PICCA v.h. Donauhof
Exc.2 – Pride of Russia FEODORA
Exc.3 – Ruholfia GIORGIA
Exc.4 – SEXSYMBOL v. Hunnoterra
Exc. – Santa Julf EDUARDA
Exc. – MEGARAH de Chardmethee
Exc. – PIPPA v.d. Donauhoeve
Exc. – PERLA NERA v.d. Donauhoeve
Exc. – MARUSSIA Capax Infiniti
Exc. – PIA RHIVA v.d. Donauhoeve
Exc. – JAGUAR JOYRIDE del Munt Marin
Vg. - PRADA v.d. Donauhoeve
Absynt – PALLADA Ekskalibur
Intermediate class:
Exc.1, CACL – Tahi-Reme VIVIANA
Exc.2, res.CACL – JE T’AIME Pride of Hunnoterra
Exc.3 – LUXE v. Venzoland
Open class:
Exc.1, CACL – JAUEERAH de Chardmethee
Exc.2, res.CACL –REMESCA GONE PLATINUM
Exc.3 – SENUSELLE v. Hunoterra
Exc. – LEICA Capax Infiniti
Exc. – ENIGMA del Nasi
Exc. – Newfords KISS KISS BANG BANG
Working class:
Exc.1, CACL – NOYA v.d. Donauhoeve
Exc.2, res.CACL – LOMBARDIA Capax Infiniti
Exc.3 – VANILYA Betelges
Exc.4 – Pride of Russia OCHI CHERNIE
Absynt – BOOGHE BOOGHE
Champion class:
Exc.1, CACL – LIBERTA VIVA v. Heckendorf
Exc.2 – ULA del Nasi
Exc.3 – Tira Vento WHISKY
Exc.4 – LYRKAH de Chardmethee
Exc. – NAELLE of Ioximaxx
BROWN FEMALES
Baby class:
Vp.1, Best Baby – GOLD DRACHEN v. Hunnoterra
Vp.2 – BASHA Gravera
Vp.3 – Pride of Russia BAGRYANA
Vp.4 – INCOGNITO Angel&Demon
Youth class:
Exc.1, Champion of Luxembourg – Pride of Russia NOAH
Exc.2 – CARRARA v. Kontessina
Exc.3 – MADJE EYOTA v. Jagerhohle
Not to judged – MERCEDES Wot a Thriller
Absynt – MISS MOUCHKA . Heckendorf
Intermediate class:
Exc.1, CACL – Stay In Stle SHELBY
Exc.2., res.CACL – ODISSA v.d. Donauhoeve
Exc.3 – CARA MIA v. Kontessina
Exc.4 – BRIDGET di Diwinum
Open class:
Exc.1, CACL – NOHRA v.d. Donauhoeve
Exc.2, res.CACL – SHALISSA TII AMO
Exc.3 – LUVLY JUBLY Wot a Thriller
Working class:
Exc.1, CACL – GOSSIP GIRL GOLSHA del Munt Marin
Champion class:
Exc.1, CACL – PENSACOLA v. Hunnoterra
Exc.2, res.CACL – JACKIE BROWN de Grande Vinko