judges: males - Ilona Ostenk-Schenk (Netherlands), females - Allan Berling Christensen (Denmark)
results by: Dobermann Star
BEST OF GROUP
MALES
Baby class:
absent - Dura Lex Polonia HUSSARO AQUILAE ALA (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Imax z Padoku)
absent - CASINO Bene Meritus (Kankan Tikrai Nauja - Klodia Bene Meritus)
Youth class:
Exc.1, JUNIOR WINNER - URMAS II iz Zoosfery (Faberge of Devil Inside - Fontein Margo iz Zoosfery)
Exc.2 - Livonija Baron SOLOMON WISE KING (Livonija Baron King-Lion Heart - Livonija Baronessa Marvel Montserrat)
Exc.3 - ERAGON EAST de Terra Mirabili (Santa Julf Russian Boy - Vivienne Miratio)
Intermediate class:
Exc.1, CWC, CACIB - ERMAK iz Kniazhestva Polotskogo (Grand Mollis Armani - Sant Kreal Optima)
Exc.2 - Livonija Baron PITER PEN (Oksamit de Grande Vinko - Livonija Baronessa Kaelyn Kell)
Vg.3 - Dura Lex Polonia GAUDI (Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Imax z Padoku)
Vg.4 - KANYE Elite House (Dante delle Querce Nere - Arizona Elite House)
Open class:
Exc.1, CWC, res.CACIB - SANTIAGO iz Zoosfery (Maxim di Altobello - Tais Afinskaya iz Zoosfery)
Exc.2 - BILL BARON Apologeta (Elton Extra Moravak - Drussie Star of Bedea)
Exc.3 - Livonija Baron ODY DE SAINT AMAND (Icarus di Altobello - Livonija Baronessa Infinity Fly)
Exc.4 - MAXIMILIANO Miratio (Tahi-Reme Zebulon - Dea Darielle Miratio)
Exc. - FALK FESTUS Allegro (Yacheero's Pando Pandero - Holly od Dvou Lvu)
Exc. - KANKAN Tikrai Nauja (Sant Kreal Zeus - Habanera Tikrai Nauja)
absent - LeLetton GOLD GOLDIROY (Imidz Bronko Barbados - Irma Katrin Berg)
Working class:
Exc.1, CWC - ROYAL REZON vis Absoluta (Grand Mollis Armani - Petra Perla vis Absoluta)
Exc.2 - AMBER ADMIRABLE s Mysa Hersones (Ron del Fiorsilva - Chereshnya Sladkaya Moya s Mysa Hersones)
Exc.3 - Teraline FLOYDT (Ethos Steinhage-Grad - Teraline Montera)
Exc.4 - COLIN COHEN de Terra Mirabili (Ale'Alamos del Citone - Vivienne Miratio)
Champion class:
Exc.1, CWC - Stay in Style JAGUAR (Fedor del Nasi - Irria del Mediano)
Exc.2 - Dura Lex Polonia EFFENDI (Yacheero's Pando Pandero - Dura Lex Polonia Copola)
Exc.3 - Grand Mollis ARMANI (Teraline Indigo - Sant Kreal Monna Liza)
absent - Tira Vento FOXTROTT (Leo v. Markischen Land - Tira Vento Mexicana)
FEMALES
Youth class:
Exc.1, JUNIOR WINNER, BEST JUNIOR - HOLLYWOOD STORY iz Zoosfery (Oksamit de Grande Vinko - Eva Lotta iz Zoosfery)
Exc.2 - Livonija Baronessa SOLOMEA SUNNY DAY (Livonija Baron King-Lion Heart - Livonija Baronessa Marvel Montserrat)
Exc.3 - Imidz LADY EVELYN (Oksamit de Grande Vinko - Imidz Bella Ballada)
Exc.4 - LATIFAH Elite House (Mitto del Nasi - Halle Berry Elite House)
Exc. - KALIPSO QUEEN for Zoosfera (Dobergaarden Forever Athos - Vivien iz Zoosfery)
Vg. - ARIELKA Bene Meritus (Oscar z Padoku - Klodia Bene Meritus)
absent - Imidz LADY EMMANUELE (Oksamit de Grande Vinko - Imidz Bella Ballada)
absent - GIRA Vital Screen (Tahi-Reme Gerett - Santa Julf Paskal)
absent - LAMBRINI Elite House (Mitto del Nasi - Halle Berry Elite House)
Intermediate class:
Exc.1, CWC - Livonija Baronessa PRIMA PATRICIA (Oksamit de Grande Vinko - Livonija Baronessa Kaelyn Kell)
Exc.2 - ARABELLA Centipede (Teraline Midgard - Eria Pro Andante Barcarolla)
disQ. - ERMILA iz Knyazhestva Polotskogo (Grand Mollis Armani - Sant Kreal Optima)
absent - ELIZE Tirana (Oscar z Padoku - Birma Tirana)
Open class:
Exc.1, CWC, res.CACIB - Stay in Style JADORE (Fedor del Nasi - Irria del Mediano)
Exc.2 - SEVILIA iz Zoosfery (Maxim di Altobello - Tais Afinskaya iz Zoosfery)
Exc.3 - Grand Mollis CAMPARI (Efendy iz Zoosfery - Sant Kreal Bellissima)
Exc.4 - Livonija Baronessa ORA BELLA (Icarus di Altobello - Livonija Baronessa Infinity Fly)
Exc. - MIREILLE Miratio (Tahi-Reme Zebulon - Dea Darielle Miratio)
Vg. - LOMAIRE LIBERIYA Akagera (Elton Extra Moravak - Anaconda Akagera)
absent - CALIPSO Desmodus Poland (Tahi-Reme Zebulon - Envira Punta Perla Brzeszcz)
absent - LeLetton HARLET HARRA (Leo v. Markischen Land - Irma Katrin Berg)
Working class:
Exc.1, CWC - MAZERATI Grand Azaro (Fan-Fan de Grande Vinko - Kalina Krasnaya Grand Azaro)
Exc.2 - Eria Pro QUARTZ STYLE (Teraline Midgard - Eria Pro Marillion)
Champion class:
Exc.1, CWC, CACIB, BOB, BOG - Grand Mollis INNOVA (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Koroleva Margo)
Exc.2 - IVETTE IVY Elite House (Zordan Zewi del Citone - Ciara Elite House)
absent - Tira Vento FINLANDIA (Leo v. Markischen Land - Tira Vento Mexicana)
Veteran class:
Exc.1, BEST VETERAN - VIVIENNE Miratio (Tahi-Reme Lucifer - Karrien Miratio)
absent - YALLA iz Slavnoi Stai (Tigr iz Slavnoi Stai - U'Wembly iz Slavnoi Stai)