judge: C.Smith
MALES
Minor puppy Dog (entries 2, absentees 0):
1st place - Supeta's SCORCHIO
2nd place - Llepac AGAINST ALL THE ODDS
Puppy Dog (entries 2, absentees 0):
1st place - Pursang SHIMMY SHIMMY YA
2nd place - COCKNEYOKA GET OBET IT at Mandareus
Junior Dog (entries 6, absentees 0):
1st place - Sacaria WHISPER OF HOPE
2nd place - Manzart ZEBEDEE
3rd place - Shalissa AMBASSADOR CHOICE
reserve (4th place) - Shalissa TRISKELION
Very Highly Commended (5th place) - Sacaria WISH OF HARMONY
Yearling Dog (entries 10, absentees 2):
1st place - Krieger's HUNKY DORY at Malibray
2nd place - Tuwos MR BOMBASTIC
3rd place - Kitado EVER SO FUNKY
reserve (4th place) - Mairghread's BEN NEVIS
Very Highly Commended (5th place) - Supeta's POCKETFUL OF GLORY
Post Graduate Dog (entries 6, absentees 0):
1st place - Tuwos MR MAJESTIK VONSALLATE
2nd place - Rafthouse KICKBACK
3rd place - ARES God of War
reserve (4th place) - Lateagain LET THEM ALL TALK
Very Highly Commended (5th place) - Otago ALL AMERICAN at Jabloch
Limit Dog (entries 14, absentees 3):
1st place - Cockneyoka DIRE STRAITS
2nd place - Rafthouse AMULETS CHILD
3rd place - Manzart WAR EMBLEM
reserve (4th place) - NERAK Wot A Dream
Very Highly Commended (5th place) - Swnydwr WASSAP
Open Dog (entries 9, absentees 1):
1st place, Dog Challenge Certificate, Best Of Breed - Manzart WISE GUY
2nd place, Reserve Dog Challenge Certificate - Korifey VANQUISH
3rd place - Korifey IVAN
reserve (4th place) - Kitado's VENGEANCE IS MINE
Very Highly Commended (5th place) - Jojavik MASTER CUTLER
Special Working Trial Dog (entries 1, absentees 1):
Good Citizen Dog Scheme Dog (entries 4, absentees 1):
1st place - Holyhell's BLUE STEEL
2nd place - Rantowish THE SILVER BULLET
3rd place - ARENITE BREAK THE RULES
Veteran Dog (entries 5, absentees 2):
1st place - Woodbriar FIX UP LOOK SHARP
2nd place - Repertoire SIMPLY RED
3rd place - Newfords JABBAWOCKY
FEMALES
Minor Puppy Bitch (entries 2, absentees 1):
1st place, Best Puppy - Amazon JUST LET ME ADORE YOU
Puppy Bitch (entries 5, absentees 1):
1st place - Amazon SHE IS ADORED
2nd place - Skelfide CERSEI
3rd place - Cockneyoka OVER THE LINE
reserve (4th place) - Newfords DEJA VU
Junior Bitch (entries 11, absentees 1):
1st place - Jojavik BELLADONIC FAME
2nd place - Krieger's IN STYLE
3rd place - Teuschons MIRROR FORCE
reserve (4th place) - Tuwos MACY GRAY AT MATTACANE
Very Highly Commended (5th place) - Shalissa's PERFECT BLEND
Yearling Bitch (entries 8, absentees 2):
1st place - Supeta's POCKETFUL OF LOVE FOR SHARHYSTE
2nd place - Jojavik UNFORGETTABLE
3rd place - Kitado EVER SO SPECIAL
reserve (4th place) - Maighread's BONNIE ROSHEEN TO MIANNA
Very Higly Commended (5th place) - Vivat de Vinko VENDETTA FOR FORIFEY
Post Graduate Bitch (entries 11, absentees 2):
1st place - Manzart XTRA SPECIAL
2nd place - Sharhyste LADY WINTERFELL
3rd place - Kitado EVER SO TIPSY
reserve (4th place) - Grafmax TITANIA
Very Higly Commended (5th place) - Jojavik PHOTOBOMB
Limit Bitch (entries 12, absentees 2):
1st place - Aritaur NOISETTE
2nd place - Nerak REWRITE THE STARS
3rd place - Grafmax LUCY IN THE SKY
reserve (4th place) - Diego's DORIS DAY
Very Higly Commended (5th place) - Amazon TOUCH THE BREEZE IN MILLWOOD
Open Bitch (entries 16, absentees 5):
1st place, Bitch Challenge Certificate - Aritaur VESPERS
2nd place, Reserve Bitch Challenge Certificate - Supeta's ECHOES OF LOVE FOR LANGLORE
3rd place - Korifey OKSANA
reserve (4th place) - Krieger's HIGHLAND FLING
Very Higly Commended (5th place) - Supeta's DIAMOND IN THE SKY
Special Working Trial Bitch (entries 0, absentees 0):
Good Citizen Dog Scheme Bitch (entries 1, absentees 0):
1st place - Maighread's BONNIE ROSHEEN TO MIANNA
Veteran Bitch (entries 7, absentees 0):
1st place, Best Veteran - Ashlain TRYPITI
2nd place - Granadeya AOSTA
3rd place - Taevas BLACK VELVET at Grafmax
reserve (4th place) - Amazon CHANEL for ALCUMLOW
Very Highly Commended (5th place) - Chancepixies ANGELENA