judge: Salvador Janeiro
MALES
Baby class:
Vp.1, Best Baby - Smart Wood Hills DANTE (Asterix del Nasi - Smart Wood Hills Quinterra)
Vp.2 - Vivat de Vinko WISHMASTER (Ayk v. Elbthor - Kalinka-Malinka de Grande Vinko)
Puppy class:
Vp.1 - Smart Wood Hills BANDERAS (Santiago iz Zoosfery - Smart Wood Hills Organza)
Vp.2 - Pride of Russia KOSMOS (Pride of Russia Dobrinya - Pride of Russia Roksana)
Vp.3 - Pax Deorum DEUS (Kaiser di Perlanera - Pax Deorum Zena)
Vp.4 - Pax Deorum DANTE (Kaiser di Perlanera - Pax Deorum Zena)
absent - Gretchendorf ADRENALIN (Livonija Baron Amber Amulet - Nevskiy tserber Liz Gretchen)
absent - Pax Deoru DZHOFREY (Kaiser di Perlanera - Pax Deorum Zena)
Junior class:
Exc.1, JCAC - AMARETTO CAKE iz Zoosfery (Faberge of Devil Inside - Konstantsiya iz Zoosfery)
Exc.2 - Sant Kreal BELLATOR (Ebay del Tibur - Sant Kreal Centara)
Exc.3 - Faruda Speranto ADVEL ADVOKAT (Santiago iz Zoosfery - Faruda Speranto Opium Ombra)
Vg.4 - GELANDEWAGEN iz Zoosfery (Troy del Nasi - Viva Victoria)
Vg. - SENATOR de Grande Vinko (Guard de Marine de Grande Vinko - Pride of Russia Reginleiv)
Vg. - Vivat de Vinko UMBERTO (Quickstep King of Darkness - Diana Princess Warrior de Grande Vinko)
Vg. - DiCasaOro SCHUMAHER (Boris Petrovich So Stanitsy Manitnaya - Rivera Golden Star)
absent - Pride of Russia UZOR (Pride of Russia Luchezar - Pride of Russia Zarnitsa)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - S'Lichobor LINE EVERHARD (S'Lichobor Fandorin - S'Lichobor Zhadelin)
Exc.2 - Tahi-Reme ZED (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Jameerah)
Vg.3 - Oreto Mia EXCALIBUR (Kriegerhof Extempore Eliot - Umnitsa Krasavitsa de Grande Vinko)
Vg.4 - Yacheero's ADERO ADERERO (Yacheero's Pando Pandero - Sant Kreal Zimnaya Zagadka)
Vg. - YUBILEI iz Zoosfery (Santiago iz Zoosfery - Showtime iz Zoosfery)
Open class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - OKEAN ELZY de Grande Vinko (Danafox Nabuko - Brina Bahilu de Grande Vinko)
Exc.2 - Pax Deorum ELIOS (Apollo v. Elbthor - Pax Deorum Zarnitsa)
Exc.3 - IzValkirii LOWENBRAU (Ak-Yar Avgur - IzValkirii Granda)
Exc.4 - RAMZES iz Zoosfery (Oscar z Padoku - Gotic Ginevra iz Zoosfery)
Exc. - FILIBUSTER iz Zoosfery (Eria Pro Versailles - Chio-Chio San iz Zoosfery)
Exc. - Nevskiy Tserber BLACK DRAGON (Hazar di Altobello - Nevskiy Tserber Liz Gretchen)
Exc. - NOSTIN REY v. Haus Erfullungen Vunschen (Teraline Heratland - Hamavari v. Haus Erfullungen Vunschen)
Working class:
Exc.1 - Pax Deorum RAFEL (Kaiser di Perlanera - Pax Deorum Sicily)
Exc.2 - Kim Zonnenberg KORDAN FRY (Pride of Russia Sidor - Kim Zonnenberg Lamborghini D Ablo)
Vg.3 - FAWN iz Zoosfery (Eria Pro Versailles -Chio-Chio San de Grande Vinko)
Champion class:
Exc.1, CAC - SEBASTIAN iz Zoosfery (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Hollywood Story iz Zoosfery)
Exc.2 - ALNERME ET ORIENT BE HAPPY (Teraline Inferno -Lavanda iz Gratsiano)
Exc.3 - Livonija Baron AMBER AMULET (Oscar z Padoku - Livonija Baronesa Pia Pandora)
Exc.4 - Oreto Mia VOLODAR (Orego Mia Bagration - Almira iz Zoosfery)
Exc. - Faruda Speranto ELDOR EDELWEIS (Pride of Russia Sidor - Faruda Speranto Opium Ombra)
Exc. - NORWOOD de Grande Vinko (Kriegerhof Urban Legend - Diana Princess Warrior de Grande Vinko)
Exc. - Smart Wood Hills AMAROK (Oreto Mia Bagration - Smart Wood Hills Sangria)
Exc. - ERMOLOV iz Zoosfery (Sant Kreal Zeus - Tais Afinskaya iz Zoosfery)
Vg. - Pride of Russia CHONGAR (Pride of Russia Altay - Pride of Russia Shelma)
Vg. - Bolivar TRIUMPH (Appel di Fortuna Vern - Bolivar Azure Avis)
Vg. - Smart Wood Hills ULAN (Pride of Russia Konan - Smart Wood Hills Koh-I-Noor)
Veteran class:
absent - FABERGE of Devil Inside (Mitto del Nasi - Rossiiskiy Kolorit Tsara Bella)
FEMALES
Baby class:
Vp.1 - Vivat de Vinko VITALE MARE NERO (Okean Elzy de Grande Vinko - Zarina Mare Nero de Grande Vinko)
Vp.2 - YUMA MIRACLE iz Bandi Garri (Ashbari Ray dla Bandi Garri - Garri di Altobello)
Vp.3 - Vivat de Vinko VOW OF LOVE (Okean Elzy de Grande Vinko - Zarina Mare Nero de Grande Vinko)
Puppy class:
Vp.1 - Pride of Russia LANDISH (Cody del Nasi - Pride of Russia Chernie)
Vp.2 - Pax Deorum DOMINICA (Kaiser di Perlanera - Pax Deorum Zena)
Vp.3 - SLADISLAVA iz Galakuna (Barbados v. Westwall - Uma-Guardian Angel iz Galakuna)
Junior class:
Exc.1, JCAC - Filimamont HABANITA BRAVO (Smart Wood Hills Boromir - Donnehaus Haikona)
Exc.2 - Ninell Nero K'CARAMEL QUEEN (Filimamont Direct Hit - Ekskalibur Noemi for Ninell Nero)
Exc.3 - Smart Wood Hills VIKKI (Smart Wood Hills Ulan - Smart Wood Hills Victoria)
Exc.4 - Nevskiy Tserber EVIDENS DE BEAUTE (Stefano del Nasi - Nevskiy Tserber Yaponskaya Yena)
Exc. - DOMERONA CAMEA DLYA Exclusiv Star (Exclusiv Star Grand Prix - Domerona Amber Angel)
G. - PANARKA iz Doma Kirillovyh
?? -Pride of Russia CEA (Pride of Russia Taymir - Pride of Russia Shelma)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - Smart Wood Hills ODRI (Lucky Luciano Tikrai Nauja - Smart Wood Hills Nice)
Exc.2 - Nevskiy Tserber BRAVA FORTUNA (Hazar di Altobello - Nevskiy Tserber Liz Gretchen)
Exc.3 - ADAL ESKER GRANDESSA (Life Mate Bellagio - Adal Esker Val'Toria)
Exc.4 - Smart Wood Hills PANGEA (Smart Wood Hills Ulan - Smart Wood Hills Metaxa)
Exc. - ROXOLANA de Grande Vinko (Santiago iz Zoosfery - Estrella De Primera Magnitude de Grande Vinko)
?? - ARIETTA iz Zoosfery (Faberge of Devil Inside - Konstancia iz Zoosfery)
Open class:
Exc.1, CAC - Smart Wood Hills ISCHIA (Smart Wood Hills Kaiser Konstantin -Smart Wood Hills Sangria)
Exc.2 - SHARON STONE iz Zoosfery (Faberge of Devil Inside - Sevilia iz Zoosfery)
Exc.3 - FLORAIDA iz Bandi Garri (Ekskalibur Olam Shah - Ashvari Raj dla Bandi Garri)
Exc.4 - Pax Deorum UDACHA (Kaiser di Perlanera - Pax Deorum Ekaterina Velikaya)
Exc. - ABBIBI HAPPY (Livonija Baron Alter Ego - Akai Mystery Ceyra)
Exc. - Fortunato de Lumar ZHANEL GOLD (Pride of Russia Sidor - Don Kagjust Janzara)
Exc. - Smart Wood Hills KENYA (Livonija Baron Amber AMulet - Smart Wood Hills Okhra)
Vg. - Ekskalibur PARTIA (Ak-Yar Avgur - Ekskalibur Innis Izida)
Vg. - Smart Wood Hills GOLDEN GINGER (Filimamont Direct Hit - Smart Wood Hills Victoria)
?? - Bolivar TRINITI (Appel di Fortuna Vern - Bolivar Azure Avis)
absent - MI ALMA de Grande Vinko (Danafox's Nabuco - Brina Bahilu de Grande Vinko)
Working class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOS - KALINKA-MALINKA de Grande Vinko (Oksamit de Grande Vinko - Alastriona de Grande Vinko)
Exc.2 - SALTIGA iz Zoosfery (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Hollywood Story iz Zoosfery)
Champion class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - Imidz Lady QWENYVER GELLA (Lucky Luciano Tikrai Nauja - Imidz Lady Emmanuele)
Exc.2 - CECILIA FABOVNA iz Zoosfery (Faberge of Devil Inside - Ava Gardner iz Zoosfery)
Exc.3 - PATRICIA de Grande Vinko (Filimamont Direct Hit - Alastriona de Grande Vinko)
Exc. - Bombastichansa PRISCILLA PIUS (Smart Wood Hills Boromir - Bombastichansa Yarby Yara)
Exc. - Pax Deorum KALISTA KASSIDI (Pax Deorum Agir - Pax Deorum Siberia)
Exc. - Smart Wood Hills PANDORA (Stinger v. Haus Erfullungen Vunschen - Smart Wood Hills Hamina)
absent - Livonija Baronesa AMIDALA PADME (Oscar z Padoku - Livonija Baronesa Pia Pandora)