judge: Linda Volarikova (SK)
BLACK MALES
Youth class:
Exc.1, CAJC, BOB - Pride of Russia BARGUZIN (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Farah)
Vg.2 - CHALLENGER King of Romania (Zet iz Galakuna - Rellaps Highness)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, CACIB - LUCKY LUKE di Caresi Nice (Tahi-Reme Max - Ines di Perlanera)
Open class:
Exc.1 - DARK DIKTATOR v. Ashantij (Tahi-Reme Max - Veronika del Mediano)
Working class:
Exc.1, CAC - HERON Black Sagitta (Chingachcook v. Eichkamp - Grynia Black Sagitta)
Champion class:
absent - Pride of Russia ANGEL (Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)
BROWN MALES
Open class:
Exc.1, CAC - ADELANTE v. Zahlinic (Sylvester Halit Pasa - Irga Halit Pasa)
Champion class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - FELIX FELICIS Allegro (Yacheero's Pando Pandero - Hilly od Dvou Luv)
BLACK FEMALES
Puppy class:
Vp.1 - AFRODITA Dark Monarchy (Tahi-Reme Igor - Quinia Quincey Morgantina)
Youth class:
Exc.1, CAJC - GRETHA Velky Jarok (Oli del Nasi - Esther Velky Jarok)
absent - Get To The Point HENNESSY (Focus Shotgun - Get To The Point Callypso)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - GNAHA Velky Jarok (Oli del Nasi - Esther Velky Jarok)
Exc.2, res.CAC - PAULA ABDUL Elite House (Kanye Elite House - Ivette Ivy Elite House)
Exc.3 - DREAM v. Freyer Tal (Auron Aquila v. Residenzschloss - Brooke v. Freyer Tal)
Exc.4 - URSULA ULTIMA Akagera (Harlequin Gumby - Diksi Glenaik)
Open class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOS - Pride of Russia SHAGIRA (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Rumba)
Exc.2, res.CAC - KORA Gujar of Gudas (Pride of Russia Urano - Katy od Dvou Lvu)
Vg.3 - CAYA SERMON (Pericle del Diamante Nero - Tatanka dei Sauli Grimaldi)
absent - INESSA ARMAND iz Zoosfery (Toscano del Diamante Nero - Greta Garbo iz Zoosfery)
absent - NELLY FURTADO Elite House (Oksamit de Grande Vinko - Indhira Elite House)
absent - OMEGA del Nasi (Zedor del Nasi - Troja del Nasi)
BROWN FEMALES
Puppy class:
P.1 - ATHENA Dark Monarchy (Tahi-Reme Igor - Quinia Quincey Morgantina)
Intermediate class:
Vg.1 - WINONA WIGA z Helfstyna (Rellaps Niconess - Conny Royal Castelberg)
Open class:
Exc.1, CAC - Lucus Augusti FEARY (Ale'Alamos del Citone - Santa Julf Russian Boy)
Exc.2, res.CAC - GRETA de Terra Mirabili (Santa Julf Russian Boy - Cassidy de Terra Mirabili)