judge: Norbert Daube (D)
entries: 26
results by: Joachim Hautzinger, v.d. Dobiaue kennel
BLACK MALES
Puppy class:
Vp.1 - DIAMOND v. Zarowmoor (Pride of Russia Odin - Anja v. Zarowmoor)
absent - STALONE di Altobello (Maxim di Altobello - Wild Cherry di Altobello)
Youth class:
Vg.1 - HANCOCK v. Residenzschloss (Arrow v.h. Wantij - Dakota v. Residenzschloss)
Vg.2 - BYRON v.d. Dobiaue (Hilo v. Nemesis - Avrora Arriva Aldman)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, CACIB - GANDOR v. Residenzschloss (A'Condor v. Residenzschloss - Thiatacara v. Residenzschloss)
Exc.2 - MAKALU v.d. Tidianshohle (Arrow v.h. Wantij - Habi v.d. Tidianshohle)
Open class:
Exc.1, res.CAC - WUCHTOR v. Weser-Ems (Ustinov v. Residenzschloss - Smart Wood Hills Jasmin)
Exc.2 - ILKO v. Ostfeld (Franky Boy v. Bullerbu - Grey Girl Les Deux Peupliers)
Vg.3 - BARON BERTONE v. Residenzschloss (Ramonburg's Chinji - Thiatacara v. Residenzschloss)
absent - EYK v.d. Justinenburg (Chester v.d. Topferstadt - Akima v.d. Justinenburg)
BROWN MALES
Youth class:
Vg.1 - CARUSSO v. Hohenzollern (Pride of Russia Kaspij - Armani v. Hohenzollern)
Vg.2 - Yacheero's UMBERTO UNICO (Grand Mollis Armani - Odette Hanired del Rio Bianco)
Intermediate class:
Exc.1, res.CAC - PRINCE BRAUN v. Bullerbu (Vittorio Irinus de Ferignis - Georgina v. Bullerbu)
Champion class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - JEROME Les Deux Peupliers (Argos-Joy Les Deux Peupliers - Autumnblue van;t Hof ter Helle)
BLACK FEMALES
Puppy class:
Vp.1 - DI'NASTJA v. Zarowmoor (Pride of Russia Odin - Anja v. Zarowmoor)
Youth class:
Vg.1 - BELLADONNA v. d. Dobiaue (Hilo v. Nemesis - Avorra Arriva Aldman)
G.2 - AMBER v. Laurensberg (Edzar v. Schloss Lupus - Pinacolada v. Utgard)
Intermediate class:
Exc.1 - GABANA v. Nordstern (Chester v.d. Topferstadt - Elara v. Nordstern)
Open class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - KYRANA v. Bavaria (Hilo v. Nemesis - Jamaica v. Nemesis)
Exc.2, res.CAC, res.CACIB - OPHIRA v. Nemesis (Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)
absent - DIVA v. Burgenland (Santa Julf Efrat - Amalia v. Burgenland)
Working class:
Exc.1 - OLEGRA v. Waldwinkel (Juwel v. Waldwinkel - Filou v. Waldwinkel)
absent - FIONA v. Burgenland (Chester v.d. Topferstadt - Amalia v. Burgenland)
BROWN FEMALES
Youth class:
Vg.1 - CULESS v. Hohenzoller (Pride of Russi Kaspij - Armani v. Hohenzollern)
Vg.2 - ROXANA v. Waldwinkel (Priden of Russia Odin - Olegra v. Waldwinkel)
Open class:
Exc.1 - Grande Noblesse ANOUK ANIKA (Argo - Hertogin Ivana v. Olympiastaete)