judge: Rade Vesić (SRB)
entries: 25
results by: Slovakia Dobermann
BLACK MALES
Youth class:
Exc.1, CAJC - KANYE Elite House (Dante delle Querce Nere - Arizona Elite House) - finished Junior Champion of Slovakia
Intermediate class:
Exc.1, CAC, res.CACIB, DERBY WINNER 2012, DERBY BOG I - ROYAL REZON vis Absoluta (Grand Mollis Armani - Petra Perla vis Absoluta)
Open class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - RONIN King of Darkness (Famous Fidel di Perlanera - Gem'Givveeon Rocca)
Exc.2, res.CAC - AL-SAMIR Avasir (Chriss z Padoku - Graciella Halit Pasa)
Working class:
Exc.1, CAC - HARRAS HAICO Alary Aslar (Urian Miratio - Bon Jour Alary Aslar)
absent - EXCELLENT Goldest Diamond (Chirss z Padoku - Sant Kreal Harisma)
Champion class:
absent - V'FIRAM VIRUS od Telepa (F'Hiram-Abif Royal Bell - Janis Jopplin od Telepa)
BROWN MALES
Open class:
Exc.1, CAC - FIRE FOX Extra Elite (Ascomannis Gitano - Bess Extra Moravak)
Champion class:
Exc.1, CAC - DJAMBO v. Welfengarten (Silboveld's Maranzano - Cheye v. Welfengarten)
BLACK FEMALES
Puppy class:
?? - XOLANI King of Darkness (Nibbio del Diamante Nero - Oska From King of Darkness)
Youth class:
Exc.1, CAJC, BEST JUNIOR - PRIMA DONNA Miratio (Tahi-Reme Zebulon - Selema Miratio)
Exc.2 - Tahi-Reme TIFFANY (Hero di Casa Fox - Tahi-Reme Ameeriah)
absent - Tahi-Reme TYRA (Hero di Casa Fox - Tahi-Reme Ameeriah)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - AMIRA ABLA Blekitny Kanion (Napoleon-Nils z Diabeli - Evita Evra z Innej Bajki)
absent - APHRODITE TINA AURORA od Telepa (V'Firam Virus od Telepa - Thamar Tara od Telepa)
Open class:
Exc.1, CAC, CACIB - Tahi-Reme POKAHONTAS (Oksamit de Grande Vinko - Tahi-Reme Roxana)
Exc.2, res.CAC - KRYSTAL KASEY Alary Aslar (Hudson Hawk v. Jahrestal - Dangerous Lady Alary Aslar)
Working class:
Exc.1, CAC - OSKA from King of Darkness (Come As You Are Jared - Come As You Are Vesta)
Champion class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - Tahi-Reme GITANA (Ale'Alamos del Citone - Tahi-Reme Roxana)
Exc.2, res.CAC - IVETTE IVY Elite House (Zordan Zewi del Citone - Ciara Elite House)
absent - ALEXA v. Freyer Tal (Chriss z Padoku - Carisma v. Finkenhein)
Veteran class:
absent - MONA Extra Moravak (Como Jivono di Matario - Herta Marion)
BROWN FEMALES
Youth class:
Vg.1 - NIPSY NOREE Alary Aslar (Amigo v. Maindreieck - Bacardi Alary Aslar)
Open class:
Exc.1, CAC - FATIMA Extra Elite (Ascomannis Gitano - Bess Extra Moravak)
Champion class:
Exc.1, CAC - INDHIRA Elite House (Zordan Zewi del Citone - Ciara Elite House)