judge: Jarosław Grunt (PL)
MALES
Youth class:
Exc.1, Junior Winner, Junior Winner of Poland 2021 - RANGER RON Błękitny Kanion (Mars v. Venzoland - Eria Pro Happiness)
Exc.2 - Anwo Dog NERGAL (Jurgen v. Markischen Leo - Liovnija Baronesa Fata Morgana)
Exc.3 - STEVE STIV Błekitny Kanon (Mars v. Venzoland - Pride of Russia Nayra)
Exc.3 - BLACK SHADOW del Ceibalito Apolo (Magnun de Black Shadow - Grace v. Nelite)
Exc.4 - MANIEK z Padoku (Envy Me D'Amour Victor - Tira Vento Valencia)
Exc. - Ars Longa ? (Sant Kreal Chesnut - Fruje Milva Nice Fleur)
Exc. - SHERMAN Panfil Haus (Aamon Akaal Black Fusion - Etna Panfil Haus)
absent - Pride of Russia HERONIMUS (Pride of Russia Arsenal - Pride of Russia Princess Pompadour)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - UMBERTO Elite House (Inferno v. Hohenzollern - Shawnna Elite House)
Exc.2 - Oreto Mia ROYAL RED (Dura Lex Polonia King Crimson - Nevskiy Tserber Tina Turner)
Open class:
Exc.1, CAC - JERRY LEE Panfil Haus (Eragon East de Terra Mirabili - Alabama Hope Dobernati)
Exc.2 - FAME&FORTUNE Rapidamente (Jovanotti Unreachables - Paula Abdul Elite House)
Exc.3 - Smart Wood Hills SIBELIUS (Asterix del Nasi - Smart Wood Hills Kenya)
Exc.4 - MUSHU Alamaro (Dura lex Polonia Hussaro Aquilae Ala - Dakota Alamaro)
Working class:
Exc.1, CAC - INFERNO v. Hohenzollern (Jovanotti Unreachables - Carisma v. Hohenzollern)
Champion class:
Exc.1, CAC, CACIB, Poland Winner 2021, BOS - Alpha Altair JOHNIE WALKER (Thor de Akido San - Alpha Altair Sofia Loren)
absent - Via Felicium MASTERPIECE (Smart Wood Hills Boromir - Via Felicium Arizona)
FEMALES
Minor puppy class:
Vp.1, Best Minor Puppy - URILLA UTAH Błękitny Kanion (Via Felicium Zolthar - Eria Pro Happiness)
Youth class:
Exc.1, Junior Winner, Best Junior, Junior Winner of Poland 2021 - INKA z Padoku (Oscar z Padoku - Oreto Mia Midnigh Muse)
Exc.2 - RAGANA RAG Błękitny Kanon (Mars v. Venzoland - Eria Pro Happiness)
Exc.3 - BAZOOKA v. Zentaurus (Yanick del Colle della Guardia - Neyla-Fiaba Shadow of The Darkness)
Exc.4 - TEQUILA TAN Błękitny Kanion (Freakystyley v. Hohenzollern - Eria Pro Turmalin)
Intermediate class:
Exc.1, CAC- FLORA v. Welfengarten (Boss Baltic Residence - Carrara v. Kontessina)
absent - THELMA Elite House (Jovanotti Unreachables - Rihanna Elite House)
absent - REA Panfil Haus (Black Fusion Aamon Akaal - Alabama Hope Dobernati)
Open class:
Exc.1, CAC - ULTIMA ULEXIA Jahrestal (Oksamit de Grande Vinko - Dirty Diana v. Jahrestal)
Exc.2 - Eria Pro ORIANNA BELLA (Amazing Avatar Robostus - Eria Pro Rikarda Bella)
absent - Black Fusion BRILLANT BIJOUX (Dura Lex Polonia King Crimson - Greta de Terra Mirabili)
Champion class:
Exc.1, CAC, CACIB, Poland Winner 2021, BOB - Eria Pro HAPPINESS (Eria Pro Versailles - Eria Pro Arabika)
Exc.2, res.CACIB - Vivat de Vinko WONDERFUL AALIYAH (Ayk v. Elbthor - Kalinka-Malinka de Grande Vinko)
Exc.3 - ZOE z Padoku (Sviatopolk iz Kniazhestva Polotskogo - Modalita Orientali Vita)
Exc.4 - FINLANDIA Todo En Uno (Dura Lex Polonia Hussaro Aquilae Ala - Amanda Todo En Uno)
Exc. - CARRARA v. Kontessina (Djambo v. Welfengarten - Dobshangrila Mia Kontessina)