14.11.2010 - CACIB Kielce - Poland
judge: Viera STAVIARSKA (SK)
results & photos by: Katarzyna Plewka, TIRA VENTO kennel
MALES
Baby class:
Vp.1, BEST BABY - CAPTAIN CASANOVA de Terra Mirabili (Ale'Alamos del Citone - Vivienne Miratio)
Vp.2 - PERFEKT z Rancza Sutam (Ferrari Helloween - Gruzja Bene Meritus)
Youth class:
Exc.1, JUNIOR WINNER - Santa Julf RUSSIAN BOY (Pride of Russia Kaspij - Santa Julf Ingrid) - finished Polish Junior Champion
Intermediate class:
Exc.1, CWC - OSCAR z Padoku (Yacheero's Pando Pandero - Ak-Yar Raya)
Exc.2 - Elegant Line NIL (Fedor del Nasi - Ferrona iz Velikogo Knyazhestva)
Exc.3 - ROY Apologeta (Pako Daker - Notabene Apologeta)
Exc.4 - NIKIASZ z Rancza Sutam (Pako Daker - Noriko Gabi Vigo)
Open class:
Exc.1, CWC - KESZ z Padoku (Pako Daker - Sharon z Padoku)
Exc.2 - PEGAZ Apologeta (Pako Daker - Hajna z Padoku)
Exc.3 - JAMMES z Rancza Sutam (Jerome Favola di Satti - Noriko Gabi Vigo)
Working class:
Exc.1, CWC, CACIB - Aqvilon DORIAN DEN DIAS (Zolotaya Liga Artur - Aqvilon Cherry)
Exc.2 - GURSEL GON Perla Brzeszcz (Pako Daker - Eria Pro Marica Diona)
Champion class:
Exc.1, CWC, res.CACIB - ALI AMARO de Terra Mirabili (Fedor del Nasi - Vivienne Miratio)
FEMALES
Baby class:
Vp.1 - PRINS-PRINCESSA z Rancza Sutam (Ferrari Helloween - Gruzja Bene Meritus)
Vp.2 - CASSIDY de Terra Mirabili (Ale'Alamos del Citone - Vivienne Miratio)
Vp.3 - SZARLOTKA z Nory Susla (Kato Daker - Pirania z Nory Susla)
Puppy class:
Vp.1, BEST PUPPY - FERGIE FREE z Innej Bajki (Napoleon Nils z Diabeli - Esta Estella Tromelin)
Vp.2 - RAYA z Padoku (Sant Kreal Jago - Sharon z Padoku)
Vp.3 - ROCCO z Padoku (Sant Kreal Jago - Sharon z Padoku)
Youth class:
Exc.1, JUNIOR WINNER, BEST JUNIOR - RIHANA Daker Poland (Maxim di Altobello - Peri Daker)
Exc.2 - HOLLY HILL Perla Brzeszcz (Pako Daker - Eria Pro Marica Diona)
Vg.3 - CARMEN Kuznia Dusz (Hummer Hoch Legrant - Alma Kuznia Dusz)
Vg.4 - LENA Bez Precedensu (Pako Daker - Faruda Speranto Iya for Doma Domeni)
Intermediate class:
Exc.1, CWC - VIVIEN iz Zoosfery (Maxim di Altobello - Kabbalah iz Zoosfery)
Exc.2 - AMBER COCO CHANEL Desmodus Poland (Pako Daker - Envira Punta Perla Brzeszcz)
Exc.3 - VIERRA z Rancza Sutam (Ferrari Helloween - Gruzja Bene Meritus)
Exc.4 - ZORI ONLY ONE di Altobello (Icarus di Altobello - Fortuna di Altobello)
Vg. - Elizar JOSHIRA (Pako Daker - Eria Pro Ratina Z)
Open class:
Exc.1, CWC - NESPIA NESSA Iblis (Pako Daker - Nemesis-Noor z Diabeli) - finished Polish Champion
Exc.2 - LARA LARINA Tromelin (Fedor del Nasi - Flavia Flaviana Tromelin)
Exc.3 - Inborn Fortuna GILERA (Sant Kreal Dedal - Knyaginya Kievskayaiz Gratsiano)
Exc.4 - Elizar HUANITA (Napoleon Nils z Diabeli - Eria Pro Ratina Z)
Exc. - VANESSA z Rancza Sutam (Ferrari Helloween - Gruzja Bene Meritus)
Working class:
Exc.1, CWC - BARHAT-BAYADERA v. Anberi (Tahi-Reme Gerett - Atenais Avrora v. Anberi)
Exc.2 - PIRANIA z Nory Susla (Idane di Altobello - Kobra z Nory Susla)
Champion class:
Exc.1, CWC, CACIB, BOB - ULTIMATUM URSA Bombastichansa (Falco v. Nemesis - Leib Solond Dear Bo Bambina)
Exc.2, res.CACIB - Chaldonne CHEKPOINTCHARLI (Doriental Ferenc Fatamachance at Donnehaus - Chaldonne Vicky)
Exc.3 - GRETA z Padoku (Carlos z Padoku - Sant Kreal Riorita)
Exc.4 - LUNA Daker (Teraline Indigo - Fila Daker)