TDC

06.12.2009 - CACIB Kiev - Ukraine

judge: Lilian De RIDDER-ONGHENA (Belgium)

results and photos by: Lyudmila Morozova, ELEGANT LINE kennel

 

 

 

 

MALES

 

Baby class:

Vp.1, Best Baby - Alphapride ADMIRAL (Fedor del Nasi - Barhat-Bayadera v. Anberi)

Vp.2 - DANCER QUEEN

Vp.3 - CYLKAMEN

 

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy - Elegant Line LEONARDO (Carlos z Padoku - Elegant Line Alabama Djenifer)

 

Junior class:

Exc.1, JCAC - EFENDY iz Zoosfery (Patho delle Querce Nere - Damajanty iz Zoosfery)

Exc.2 - MARAT Glenaik (Boris iz Doma Domeni - Lu-Lu)

Vg. - EFRAT iz Gratsiano (Sant Kreal Zvenislav - Chelsea iz Gratsiano)

Vg. - Paradiz Ronado ARMSTRONG (Paradiz Ronado Kosmos - Segius-Aleksandrija Melody Maur)

Vg. - Korry-Korado CARLOS CORTEZ (Santa Julf Duche Donatello - Palmira-Prada San-Veori)

 

Intermediate class:

Vg. - Korry-Korado BOSS BOSTON (Smart Wood Hills Ellington Garry - Zolta-Zerona San-Veori)

Vg. - VITO iz Gratsiano (Boris iz Doma Domeni - Chelsea iz Gratsiano)

 

Open class:

Exc.1 - Elegant Line GEFEST (Livonijas Baron Honour Hex - Kirella iz Velikogo Knyazhestva)

 

Working class:

Exc.1 - Inborn Fortuna GERMES (Sant Kreal Dedal - Knyaginya Kievskaya iz Gratsiano)

Vg. - CHERNYI PES iz Gratsiano (Russkaja Mechta Andor Absolut - Dolche Vita iz Gratsiano)

 

Chmpion class:

Exc.1, CAC, CACIB, BOB - Elegant Line AMBASSADOR (Livonijas Baron Honour Hex - Gertruda iz Zvezdnoi Stai)

Exc.2, res.CAC, res.CACIB - GOMER Golden PAck (Zolotaya Liga Artur - Fiji iz Velikogo Knyazhestva)

 

 

FEMALES

 

Baby class:

Vp.1, Best Baby Female - Elegant Line NITRA (Fedor del Nasi - Ferrona iz Veilikogo Knyazhestva)

 

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy, BIS PUPPY - VIVIEN iz Zoosfery (Maxim di Altobello - Kabbalah iz Zoosfery)

Vp.2 - Elegant Line LAURA (Carlos z Padoku - Elegant Line Alabama Djenifer)

Vp.3 - Elegant Line MISS MONIKA (Boris iz Doma Domeni - Nemesida iz Velikogo Knyazhestva)

 

Junior class:

Exc.1, JCAC, BEST JUNIOR - Elegant Line IZABELLA (Tahi-Reme Gerett - Gertruda iz Zvezdnoi Stai)

Exc.2 - Sant Kreal TERPSIHORE (Sant Kreal Zeus - Teraline Amore Mia for Sant Kreal)

Exc.3 - KARELIYA Golden Pack (Boris iz Doma Domeni - Tais Golden Pack)

Vg. - Korry-Korado CAROLINA CAROL (Santa Julf Duche Donatello - Palmira-Prada San-Veori)

G.?? - ZHENEV'EVA de Byussi iz Zamka Princessy

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC, res.CACIB - OPRAH iz Doma Domeni (Boris iz Doma Domeni - Ak-Yar Kaissa)

 

Open class:

Exc.1, CAC - Inborn Fortuna GILERA (Sant Kreal Dedal - Knyaginya Kievskaya iz Gratsiano)

Exc.2, res.CAC - KABBALAH iz Zoosfery (Livonijas Baron Hero Hieronimus - BMW-Bavaria iz Zoosfery)

Exc.3 - Sant Kreal NOBLESS (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Princessa Presto)

 

Working class:

Exc.1, CAC - Pride of Russia FERENZI (Urbano del Diamante Nero - Sharon iz Zoosfery)

Exc.2, res.CAC - GLAMOUR GIRL de Grande Vinko (Tahi-Reme Gerett - Odisseya de Grande Vinko)

 

Champion class:

Exc.1, CAC, CACIB - Ak-Yar POEMA (Livonijas Baron Heart of Hamlet - Ak-Yar Zhaneyra)

Exc.2, res.CAC - Come As You Are BELLATRIX (Fedor del Nasi - Come As You Are Jola)

Exc.3 - Zemfira's Dynasty ZAMBEZI (Elsan Haus Aikido - Irinland Uljana Ulis)