TDC

05.12.2009 - CACIB Kiev - Ukraine

judge: Galina KALINICHENKO (UA)

results and photos by: Lyudmila Morozova, ELEGANT LINE kennel

 

 

MALES

 

Baby class:

Vp.1, Best Baby - DANCER QUEEN

Vp.2 - Aphapride ARMANDO (Fedor del Nasi - Barhat-Bayadera v. Anberi)

Vp.3 - CYKLAMEN

P.4 - Alphapridew AVATAR (Fedor del Nasi - Barhat-Bayadera v. Anberi)

 

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy - Elegant Line LEONARDO (Carlos z Padoku - Elegant Line Alabama Djenifer)

 

 

Junior class:

Exc.1, JCAC - MARAT Glenaik (Boris iz Doma Domeni - Lu-Lu)

 

Exc.2 - EFENDY iz Zoosfery (Pathos delle Querce Nere - Damajanty iz Zoosfery)

 

Exc.3 - EFRAT iz Gratsiano (Sant Kreal Zvenislav - Chelsea iz Gratsiano)

Exc.4 - Paradiz Ronado ARMSTRONG (Paradiz Ronado Kosmos - Sergius Aleksandrija Melody Maur)

Exc. - Korry-Korado CARLOS CORTEZ (Santa Julf Duche Donatello - Palmira-Prada San-Veori)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - Korry-Korado BOSS BOSTON (Smart Wood Hills Ellington Garry - Zolta-Zerona San-Veori)

 

Exc.2 - VITO iz Gratsiano (Boris iz Doma Domeni - Chelsea iz Gratsiano)

 

Open class:

Exc.1, CAC - Elegant Line GEFEST (Livonijas Baron Honour Hex - Kirella iz Velikogo Knyazhestva)

 

Working class:

Exc.1, CAC - Inborn Fortuna GERMES (Sant Kreal Dedal - Knyaginya Kievskaya iz Gratsiano)

 

 

Champion class:

Exc.1, CAC, CACIB - Elegant Line AMBASSADOR (Livonijas Baron Honour Hex - Gertruda iz Zvezdnoy Stai)

 

Exc.2, res.CAC, res.CACIB - GOMER Golden Pack (Zolotaya Liga Artur - Fiji iz Velikogo Knyazhestva)

 

 

FEMALES

 

Baby class:

Vp.1, Best Female Baby - Elegant Line NITRA (Fedor del Nasi - Ferrona iz Velikogo Knyazhestva)

 

 

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy - Elegant Line MISS MONIKA (Boris iz Doma Domeni - Nemesida iz Velikogo Knyazhestva)

Vp.2 - Elegant Line LAURA (Carlos z Padoku - Elegant Line Alabama Djenifer)

 

Vp.3 - VIVIEN iz Zoosfery (Maxim di Altobello - Kabbalah iz Zoosfery)

 

Junior class:

Exc.1, JCAC - Sant Kreal TERPSIHORE (Sant Kreal Zeus - Teraline Amore Mia for Sant Kreal)

 

Exc.2 - Korry-Korado CAROLINA CAROL (Santa Julf Duche Donatello - Palmira-Prada San-Veori)

 

Exc.3 - KARELIYA Golden Pack (Boris iz Doma Domeni - Tais Golden Pack)

 

?? - ZHENEV'EVA de BYUSSI iz Zamka Princessy

 

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC, CACIB, BOB - OPRAH iz Doma Domeni (Boris iz Doma Domeni - Ak-Yar Kaissa)

 

 

Open class:

Exc.1, CAC - Inborn Fortuna GILERA (Sant Kreal Dedal - Knyaginya Kievskaya iz Gratsiano)

 

Exc.2, res.CAC - Sant Kreal NOBLESS (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Princessa Presto)

 

Working class:

Exc.1, CAC - Pride of Russia FERENZI (Urbano del Diamante Nero - Sharon iz Zoosfery)

Exc.2, res.CAC - GLAMOUR GIRL de Grande Vinko (Tahi-Reme Gerett - Odisseta de Grande Vinko)

 

Champion class:

Exc.1, CAC - Zemfira's Dynasty ZAMBEZI (Elsan Haus Aikido - Irinland Uljana Ulis)

 

Exc.2, res.CAC, res.CACIB - KABBALAH iz Zoosfery (Livonijas Baron Hero Hieronimus - BMW-Bavaria iz Zoosfery)

 

Exc.3 - Come As You Are BELLATRIX (Fedor del Nasi - Come As You Are Jola)