TDC

25.10.2009 - Trofeo VESUVIO - Napoli - Italy

judge: Pietrogino PEZZANO (I)

results by: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Gallery by: Anna Monika Maj

 

 

 

 

BLACK MALES

 

Baby class:

Vp.1, BEST BABY - BULL di Casa Giardino (Red Rascal del Fiorsilva - Meera di Casa Giardino)

Vp.2 - ANNIBAL Ab Nuris (Nuri di Prisconte - Elisa di Baia Nera)

Vp.3 - AERIUS Ab Nuris (Nuri di Prisconte - Elisa di Baia Nera)

Vp.4 - ARTU Ab Nuris (Nuri di Prisconte - Elisa di Baia Nera)

 

Puppy class:

Vp.1 - FELA FUENTES di Baia Nera (Don Diego v. Harten Kern - Berenike)

Vp.2 - BRANDO di Prisconte (Nuri di Prisconte - Fifi di Prisconte)

P.3 - SANTIAGO del Canale di Pirro (Nuno Narcos del Canale di Pirro - Morena del Canale di Pirro)

 

Youth class:

Exc.1 - VARENNE di Casa Giardino (Fedor del Nasi - Giamour di Casa Giardino)

Vg.2 - DANTE delle Querce Nere (Pathos delle Querce Nere - Ca'stellamaris Corinne)

Vg.3 - Legrant Land DATCH DORMAN (Fedor del Nasi - Fideja Fargus Legrant)

Vg.4 - SWAT dell Alten Garde (Byron del Tibur - Lealolita di Prisconte)

 

Intermediate class:

Exc.1, res.CAC - TESIRIO PRIMO di Prisconte (Pathos delle Querce Nere - Camilla di Prisconte)

Exc.2 - RUSSEL del Canale di Pirro (Zylan Zais del Citone - Niobe del Canale di Pirro)

 

Open class:

Exc.1, CAC - ZAR delle Querce Nere (Pathos delle Querce Nere - Martina delle Querce Nere)

Exc.2 - NURI di Prisconte (Zhemchuzhina Chernozemija Gerts - Crudelia di Prisconte)

Exc.3 - DESERT STORM di Baia Nera (Grant di Villa Conte - Elecktra)

Exc.4 - SANCHO del Diamante Nero (Victor Vito del Rio Bianco - Clody del Fiorsilva)

 

Working class:

Exc.1, CAC - NEMO di Prisconte (Zhemchuzhina Chernozemija Gerts - Crudelia di Prisconte)

 

Champion class:

Exc.1, BEST BLACK MALE - NIBBIO del Diamante Nero (Urbano del Diamante Nero - Luna del Diamante Nero)

 

 

BROWN MALES

 

Baby class:

Vp.1 - GONDON Campagnanensis (Quarzo Nero Campagnanensis - Isla Campagnanensis)

 

Youth class:

Vg.1 - DENON delle Querce Nere (Pathos delle Querce Nere - Ca'Stellamaris Corinne)

Vg.2 - AZIR di Prisconte (Gionny di Prisconte - Fata di Prisconte)

Vg.3 - ANGUS di Prisconte (Gionny di Prisconte - Fata di Prisconte)

 

Intermediate class:

Exc.1 - NILL del Tibur (Byron del Tibur - Zoe del Tibur)

 

Open class:

Exc.1 - OLIVER di Casa Giardino (Adamant de Grande Vinko - Gaiaandrea di Casa Giardino)

 

Champion class:

Exc.1, BEST BROWN MALE - GIONNY di Prisconte (Pathos delle Querce Nere - Oxana di Prisconte)

 

 

BLACK FEMALES

 

Baby class:

Vp.1 - AICA Ab Nuris (Nuri di Prisconte - Elisa di Baia Nera)

Vp.2 - AVRIL Ab Nuris (Nuri di Prisconte - Elisa di Baia Nera)

Vp.3 - BETTY BOOP dei Bordoni (Pathos delle Querce Nere - Shevashei del Citone)

 

Youth class:

Exc.1 - VERA di Casa Giardino (Fedor del Nasi - Giamour di Casa Giardino)

Vg.2 - Ca'Stellamaris GLAMOUR (Urbano del Diamante Nero - Ca'Stellamaris Cloe Levante)

Vg.3 - WONDERFUL KAMY YUMA di Prisconte (Nuri di Prisconte - Rossella Dalila di Prisconte)

Vg.4 - WEGA LAILA di Prisconte (Nuri di Prisconte - Rossella Dalila di Prisconte)

Vg. - Ca'Stellmaris GOLDEN GALA (Urbano del Diamante Nero - Ca'Stellmaris Cloe Levante)

G. - ANNETTE di Baia Nera (Desert Storm di Baia Nera - Padme del Bosco delle Piane)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - BEAUTY (Nitro del Rio Bianco - Anigaranca)

Exc.2 - Iz Valkirii BABBETTA BELLA (Fedor del Nasi - Casa di Oro Jumandji)

Exc.3 - CLOE Campagnanensis (Ale'Alamos del Citone - Reika Campagnanensis)

Exc.4 - FARAHDIRA di Poggio Piano (Graf Quebey di Temaline - Querida Quincy del Citone)

 

Open class:

Exc.1, res.CAC - PRINCESS PARADISE vis Absoluta (Urbano del Diamante Nero - Corina Windsor)

Exc.2 - ELETTA dei Monti Cimini (Quarzo Nero Campagnanensis - Unica di Casa Balestrieri)

Exc.3 - ZOE del Tibur (Nitro del Rio Bianco - Umaalkissis D'Islamorada)

Exc.4 - JSAMALU di Prisconte (Heartless di Prisconte - Prima di Prisconte)

 

Working class:

Exc.1, CAC, BEST FEMALE - HALINKA di Prisconte (Pathos delle Querce Nere - Ully di Prisconte)

Exc.2, res.CAC - Ca'Stellamaris DALILA (Pathos delle Querce Nere - Antares)

Exc.3 - FRIDA di Prisconte (Quillan Quasim del Citone - Crudelia di Prisconte)

 

 

BROWN FEMALES

 

Baby class:

Vp.1 - CRYSTAL di Casa Giardino (Mito del Nasi - Giamour di Casa Giardino)

 

Youth class:

Vg.1 - URSULA di Prisconte (Ale'Alamos del Citone - Oxana di Prisconte)

 

Open class:

Vg.1 - MORA del Monte Aspro (Valiant Valdes del Citone - Lola delle Sinvessa)