22.03.2009 - CAC Kiskunfelegyhaza, Hungary
judge: Pal PAROCI (SRB)
results by:
Lyvia Gonda - SEMPER FIDELIS kennel

BLACK MALES

Baby class:
Vp.1 - KAMARILLO v. Hunnoterra (Tahi-Reme Cinzano - Black Dober Lola)

Puppy class:
P. - Dark Knight of Hungary ANTON (Karikas Adu Rabsodya - Lema Lorena v. Sharlatan)

Youth class:
Exc.1, HPJ - RENOIR RE v. Hunnoterra (Yakasin v. Hunnoterra - Quaero v. Hunnoterra)
Exc.2 - PORTONICOS di Altobello (Fan-Fan de Grande Vinko - Wild Cherry di Altobello)
Exc.3 - SARASS v. Hunnoterra (Goro Ghor v. Hunnoterra - Moro Mhor v. Hunnoterra)
Vg. - XAVIER XASSA v. Sharlatan (Parnais del Mediano - Anda's Puppu Constance)

Intermediate class:
Exc.1, CAC - Tom-Dober LOKOMOTIV L'VIV LUPI (Modus Ost Wild Wind - Graphic Line Atlanta Alice)

Open class:
Exc.1, CAC - KAZAZTAN di Modello (Urbano del Diamante Nero - Etna do Modello)

Champion class:
Exc.1, CAC - Santa Julf EFRAT (Tamerlan iz Slavnoi Stai - Santa Julf Amazonka)

BROWN MALES

Puppy class:
Vp.1 - Dark Knight of Hungary ATHOS (Karikas Adu Rabsodya - Lema Lorena v. Sharlatan)

Youth class:
Exc.1, HPJ - TYSON v. Hunnoterra (Elatus v. Hunnoterra - Puma Pandora v. Hunnoterra)


Intermediate class:
Exc.1 - KING KONG v. Hunnoterra (Phelwana Pedro del Citone - Abby del Negro Amaretto)


Open class:
Exc.1, CAC - VIKING VULCAN v. Sharlatan (Tom-Dober Hagi - Anda's Puppy Constance)


Exc.2 - ELATUS v. Hunnoterra (F'Hiram Abif Royal Bell - Monica v. Dunav Stam)


BLACK FEMALES

Puppy class:
Vp.1 - Tom-Dober NIZZA NICE (Tom-Dober Hagi - Tom-Dober Effi)

Youth class:
Exc.1, HPJ - QUARTA v. Hunnoterra (Goro Ghor v. Hunnoterra - Maximus Magister v. Hunnoterra)
Exc.2 - Semper Fidelis CHERIE (Santa Julf Efrat - Come As You Are Jade)
sufficient - BONITA v. Pressila (F'Hiram Abif Royal Bell - Laria del Mediano)

Intermediate class:
Exc.1, CAC, BOB - LAILA v. Hunnoterra (Cesarscos di Temaline - Puma Pandora v. Hunnoterra)
Exc.2, res.CAC - Tom-Dober MAGITA MUCO (Pimm's Number One iz Doma Domeni - Brenda Bahia v, Ashanti)

Open class:
Exc.1, CAC - Tom-Dober JANA (Graphic Line Antey - Tom-Dober Elli)


Exc.2, res.CAC - AMANDA v. Pressila (Tahi-Reme Gerett - Laria del Mediano)


Champion class:
Exc.1, CAC - Tahi-Reme OLIVIA (Tahi-Reme Churchill - Tahi-Reme Opium)


BROWN FEMALES

Youth class:
Exc.1, HPJ - NUTELLA di Modello (Fedor del Nasi - Etna di Modello)


Intermediate class:
Exc.1 - GRANDAMOUR v. Hunnoterra (Come As You Are Godric - Donna Fortuna v. Hunnoterra)

Open class:
Exc.1, CAC - FIJI FLOU v. Hunnoterra (Caliandro v. Nemesis - Insignis Ishtar v. Hunnoterra)